» Poradna » Notebooky

Výměna SSD v notebooku, HDD do DVD mechaniky - klonování

Zdravím, Koupil jsem si nový SSD disk a starý jsem dal do rámečku místo DVD mechaniky. Pročetl jsem pár návodů a udělal klonování disku. Úplně vše se ale nepovedlo... Měl jsem klonovat pomocí bootovací jednotky (usb disk) při vypnutém systému. Ale já připojil nový disk místo starého a starý dal do rámečku, spustil normálně windows a naklonoval pomocí programu. Ovšem teď mám systém a vše ostatní na dvou discích. Odpojil jsem z rámečku (bývalá dvd mechanika) HDD a spustil notebook. Všechno jede jak má. A teď k dotazu ...Nevadí, že jsem klonoval při zaplém windows? Udělal jsem vše správně? Můžu teď normálně připojit HDD znova a vše z něj smazat? (naformátovat)Díky

Odpovědi na otázku

Ještě jsem zapomněl říct, že jsem vůbec tu bootovací jednotku (usb disk) nepoužil. A to jsem četl předtím, že bez toho to nejde.

Vysvětli nám, z čeho jsi spustil klonovací SW když jsi nepoužil bootovací usb disk.Když starý disk byl v usb rámečku a v PC jsi měl nový disk který byl prázdný...

Starý disk nebyl v usb rámečku ale v rámečku místo dvd mechaniky. Někde jsem četl, že pokud je disk tam, tak to funguje, ale je tam nižší rychlost. Ten bootovací usb disk jsem do notebooku vložil, abych to uvedl přesně, ale nic se nedělo a normálně se nastartoval windows. Leda že by to bylo vše, co to má udělat a já ho tedy "použil"?

1. Říká ti něco pojem "nabootovat usb disk s klonovacím SW" ?2. Neodpověděl jsi na otázku, z čeho jsi spustil klonovací SW (o jaký SW se vlastně jednalo)?

1. Spíš ne. Měl jsem za to, že tam vložím ten usb disk a zeptá se mě to, jestli to chci naklonovat, když jsem si předtím vytvořil bootovací medium.2. windows 10. Z čeho jsem spustil klonovací sw? Možná z té flashky... Dělal jsem to pomocí programu AOMEI.Překvapuje mě, že mě to teď funguje

Víc štěstí jak rozumu....Ten původní (starý disk) musíš vyčistit, jinak by ti to dělalo neplechu.Přík. řádek jako správce:diskpart list diskselect disk <číslo>clean-------------------------------------------------Pak běž do Správy disků:Pravoklik na ten disk > vytvořit nový jednoduchý svazek > formátovat NTFS > přidělit písmeno.Hotovo.

Tak teď jsem vložil znova ten HDD do mechaniky, když spustím windows, vše jede, ale ten HDD disk to nevidí. Doufám, že jsem ho nějak "neodvařil"

Běž do Správy disků:Pravoklik na ten disk > vytvořit nový jednoduchý svazek > formátovat NTFS > přidělit písmeno.Pak už vidět bude..

Právě že ani ve správce disků tam ten HDD není. Je tam jen ten SSD. Chová se to, jako by to vůbec připojený nebylo. Zkoušel jsem to znova rozebrat, jestli to náhodou někde není špatně připojené, ale vypadá to v pohodě.

To je blbý.. Podívej se do biosu. Jestli ho uvidíš tam.

Tak v biosu taky vidět nebyl, ale jakmile jsem ho ukončil a spustil notebook, tak se HDD ukázal . Paráda.Vymazal jsem ho, jak jsi mě popsal, akorát mě nejde to naformátování. Ve správce disků to po mě chtělo inicializovat buď na disk typu GPT nebo MBR nebo dynamický disk. Nechal jsem tam ten GPT. Na výběr po pravokliku mám jen nový rozložený svazek nebo nový prokládaný svazek. Když jsem se dostal dál, tak tam vybírám, kolik místa z maxima to má mít, ale nechce mě to pustit přes "další".

Dej odstranit svazekPak dej inicializovat jako MBRPotom vytvořit nový svazek > formátovat NTFS > přidělit písmeno

Nebo ještě lépe, udělej to z Přík. řádku:diskpartlist diskselect disk (id)cleanconvert mbrcreate partition primaryselect part 1format fs=ntfs label=data quickassign letter D

Povedlo se mně to v té správě disků, MBR, nový jednoduchý svazek, formátování. Vypadá, že vše jede jak má.Děkuju ti moc za rady, ochotu a trpělivost!!! Úplnej anděl.

Tak neco se tam pokazilo a nemuzu notebooku spustit, nemohl by ses na to prosim podivat, jestli nahodou nevis co s tim. Zalozil jsem nove tema - novy problem - aby to bylo prehlednejsi. Diky http://www.zive.cz/poradna/klonovani-disku--...

U SSD od firmy Transcend jsem klonoval jejich softem normálně z Windows a v pohodě

Vybral jsem disk ADATA Premier Pro SP920 kvůli delší záruce

Marvell řadič....ten má tak špatnou pověst. Takže ti nemohu blahopřát

ssd370s má taky 36 měsíců. Bud si zdechlý nebo neumětel, pokud to nevidíš

http://www.czc.cz/adata-premier-pro-sp920-1... Objednával jsem na czc, kde má adata 5 let záruku.

Tak to je pak OK. Nicméně na SP920 i SSD370S jsou velice kladné ohlasy. Rozhodně tam neplatíš tunu za značku a reklamu jako u Samsungu

V té 256 GB verzi ale vychází přece jen ten Transcend SSD370S lépe, oba modely mají stejné paměti od Crucialu

ttp://www.acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/produkty/true-image-home/gratis (pro dané disky WD / Seagate):http://support.wdc.com/downloads.aspxhttp://www.seagate.com/gb/en/support/downloads/d... gratis zcela:http://www.aomeitech.com/aomei-backupper.htmlzáloha:http://abload.de/img/w10ati16backup_asp6co... médium pro obnovu:http://abload.de/img/w10ati16bootm2_aspx9r... Všechny tyto programy to umí, část věcí i pod běžícím OS, ovšem není to jisté a můžeš o data přijít, takže před tím je dobré všechny postižené oddíly zálohovat. Místo zálohy, použiješ funkci klonovat. Disky mohou být jakékoliv HDD / SSD, a musí mít podobnou velikost. Osobně radím čistou instalaci OS. Přečti si něco o tom, a nauč se pracovat z boot médiem - je to základ, a každý si může tvrdit co chce. Tento názor měnit nebudu. Ty nejsi nějaká pipina ve firmě, aby admin za tebe musel otírat i prdeI, nebo se pletu?

Nahoře v cestě si doplň h ...

Asi si majster sveta v komplikovaní problémov. Obyčajným HDclone, pripojíš SSD do USB , spustíš, klikáš podľa pokynov, vypneš NB z elektriny, vyberieš bateriu , otvoríš NB , vyberieš HDD, vložíš SSD , pozatváraš , zapneš a NB ani nepozná , že ideš na SSD. Potom ak chceš , ale až po pár reštartoch systému; pre istotu; dáš starý HDD do ramčeka , vymeníš s DVD mechanikou , naformátuje HDD a používaš ho ako uložisko...a nerobil som pri tom žiadne orácie. Urobil som to doma na 1 PC a 2 NB . A šlape to.