» Poradna » Notebooky

Výměna SSD disku v notebooku

Dobrý den, jako úplná amatérka bych si ráda nechala poradit, za jaký nový SSD disk nejlépe vyměnit starý disk přímo u notebooku Asus x541u (i5)? Kapacitně nepotřebuji nic extra, ale zase né tu nejmenší kapacitu. Předem moc děkuji za rady :) !!!

Odpovědi na otázku

vazne sa neda najst ani vlakno pol hodinu dozadu?https://www.zive.cz/poradna/ssd-disk-do-noteb...

Dá, ale jak už jsem psala, tak jsem chtěla poradit vhodný SSD disk k notebooku Asus. Jakožto AMATÉR nevím, jestli je SSD pro notebook HP vhodný i pro Asus, jestli je v tom nějaký rozdíl a nebo ne... Jinak bych se bohužel tak "hloupě" neptala....

ok, tak si precitaj tie prispevky a kludne zakup cokolvek co tam pisu, napr. ten samsung co zobral "tazatel"

Super děkuji, takže jestli to dobře chápu, tak se to nerozlišuje podle značky notebooků? :) A je prosím něco, co bych si při výberu SSD disku měla pohídat? (nějaké základní důležité parametry?)Moc děkuji

https://youtu.be/KHAH42VKEHktu mas vnutro notebooku, disk je vpravo dole. Ak to budes menit sam/a, objednaj z tvojho oblubeneho eshopu SATA SSD, ak to sam/a menit nebudes, utekaj do servisu s notebookom a utorok mas hotovo. Vsetko, nic viac k tejto teme dodavat netreba.

Právě, že to chci hecnout sama Děkuji za odkaz na video, nějak se s tím teda poperu

"Kapacitně nepotřebuji nic extra, ale zase né tu nejmenší kapacitu. "Takze potrebujete kolik? Nic extra je pro mne 1-2TB, kolik je to pro Vas?Crucial MX500, Samsung 870EVO, WD SSD Blue 3D NAND

Děkuji za tipy

Ted jde jen o to, kolik dat tam potrebujete mit.A z tech navrhovanych 3 SSD muzete vybrat klidne losem. Je to fakt jedno, ktery z nich zvolite. I cenove jsou na tom velmi podobne.

dle specifikace na ASUS stránkách NB má:1x STD 2.5” SATA HDDtj. hledat SSD disk o parametrechRozhraní: SATA 6Gb/sFormát disku: 2,5"např.https://www.czc.cz/crucial-mx500-2-5-500gb/2...

Ježiš super!!! Přesně takovou radu jsem potřebovala, ať neobjednám jen tak něco, co mi přijde pod ruku... Moc děkuji!! ☺

a ještě upozornění: disk (ssd i hdd) je po koupení prázdný, tj. po výměně NB nenastartuje, a ani na něm nebudou soubory - ty budou na tom vyndaném původním disku ...lze koupit krabičku, do které se disk dá, a přes aplikaci Acronis True Image (je uveden link v popisu na CZC) lze Windows a data na nový SSD disk "zkopírovat"https://www.czc.cz/axagon-ee25-xa6-cerna/235...

Umí ten Acronis klonovat z většího na menší disk? Občas je s tím docela pakárna...

acronis true image ano. Su aj ine acronis produkty...