» Poradna » Notebooky

Výměna RAM v notebooku a přilepení gumových nožiček

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, chystám se upgradovat RAM v notebooku HP Spectre x360 15-ch005na z 2x4GB na 2x8. Pokud neseženu takový kit RAM. Je možné koupit dvě identické RAM a použít? Bude to fungovat? A další otázka, notebook má zespodu takové dva protiskluzové pásky, pod jednou se nacházejí šroubky na otevření notebooku. Je nějaký způsob jak je poté přilepit zpět aniž by se poškodil materiál kolem? Děkuji mnohokrát.

Odpovědi na otázku

Ty gumové pásky jsou samolepící. Normálně se to zase přitlačilo.

Děkuji, akorát mám pocit, že už byly jednou lepené, už je pod nima průhledný plastový pasek.

Nejspíš oboustranná lepicí páska. To něčemu vadí?

Asi nevadí, pouze aby se napriklad neodlepila.

Tak si ty pásky tam nalepíš znovu . Je jedno jestli použiješ oboustrannou na papír nebo kobercovku. Účel to bude plnit tak i tak. Případně se dají sehnat i kvalitnější přímo na gumové materiály, pokud chceš, aby to pořádně drželo.

Dobře a to s tou RAM prosím? Pokud je nyní v notebooku 2400mhz, ddr4 2x4, mohu koupit dve stejne ramky, a zapojit? Nemusi byt v kitu?

V kitu být nemusí, spíš bude problém sehnat kompatibilní RAM.
Kingston třeba nemá tvůj model notebooku v databázi, nejbližší jsem našel 15-ch011dx . Je zde pouze jediný RAM modul s CL19 časováním https://www.czc.cz/kingston-8gb-ddr4-2666-cl... . Takže raději s koupí ještě počkej co na to napíší ostatní.

Tyto by měly být kompatibilní, za 2 do páru dáš 1.400,- to je dnes celkem slušná cena.https://www.alza.cz/crucial-so-dimm-8gb-ddr4-...

"Je nějaký způsob jak je poté přilepit zpět aniž by se poškodil materiál kolem? "měly by jít nalepit zpět, ale nemusí už dobře držet, ale počítám že Aliexpress nebo Amazon a najdeš jejich náhradu, pokud držet nebudou.

Panebože, na co podložky až z Alíka a ještě na to čekat? V některém hobby marketu kvalitní oboustranku, odmastit podložku i podklad a je to hotové.

Panebože nač jezdit hodinu do hobby marketu, další hodinu tam hledat něco tak malého a pak další hodinu domů, když to na alíku kliknu a za pár dní to mám ve schránce u domu?Ne každý je samo domo bastlič.

Něco tak malého? Role 10-20m oboustranky mi zas tak malá teda nepřijde. A ty malý samolepící gumový "nožičky" v hobbymarketu rozhodně neprodávaj

No vidíš to, já bych evidentně dle té rady v hobby marketu hledal zcela něco jiného :)Ale holt někdy někdo nedokáže pochopit že ne každý chce řešit prkotiny. Měl jsem objednaného instalatéra, ten opravil co jsem potřeboval a já si vzpoměl že jsem chtěl ještě něco přetěsnit. Bohužel přesně to těsnění neměl s sebou, tak mi řekl ať rovnou koupím v železářství hadici za 40 kaček že ta co tam je už je na hraně životnosti a vyměním si ji. Chvíli nechtěl uvěřit že kvůli banální výměně hadice za 4 pětky mu zaplatím 5 kil aby to udělal... Pro mě to ale bylo levnější než pro to někam jezdit.