» Poradna » Notebooky

Výměna RAM - vyplatí se?

Zdravím,Pár dní už vlastním “herní” notebook HP Pavilion Gaming s Intel Core i5 10300H a grafikou GTX 1650Ti.Bohužel má jen 8GB RAM Single Channel DDR4 2933MHz. Válí se mi tu doma od Kingstonu 16GB RAM DDR4 v Dual Channelu, ale jen 2400MHz. Vyplatí se z herního hlediska ten notebook odmontovat a vyměnit to nebo je to zbytečnost? Často i pracuju s více aplikacemi najednou a 8GB mi přijde málo.Takže mý otázce. Má to cenu?

Odpovědi na otázku

Ahoj, ano určitě se ti to vyplatí i za cenu toho, že budeš mít menší frekvenci. Pokud to chápu dobře, tak ty kingstony máš 2x8GB, z dualchannelu budeš profitovat víc, než z rychlejší samostatné ramky. Ale ještě dám jedno upozornění, notebooky používají SODIMM RAM, takže pozor, abys neměl klasické desktopové doma.

Mám SO-DIMM. Díky moc za odpověď. To jsem potřeboval vědět :) Jsou ještě z minulýho notebooku.