Výměna procesoru

Zdravím, potřeboval bych vyměnit procesor. https://www.alza.cz/amd-fx-4300-d360497.htm toto je můj aktuální a potřeboval bych ho vyměnit za něco lepšího. Nechci za něho dávat ale nějaké extrémní money. Potřebuji lepší výkon ve hrách. Budu rád za jakýkoli komentář, za jakoukoli radu. Potřeboval bych pomoc protože když nakupuju bez pomoci, většinou něco podělám. Děkuju

Odpovědi na otázku

Intel

ano vím že intely jsou lepší, já bych potřeboval AMD... nechci zase do toho navalit plno peněz tím, že bych musel kupovat i novou desku

záleží, akú máš dosku teraz. ale ak si pri tomto pc šetril, tak sa pravdepodobne novej doske tak či onak nevyhneš

nejdřív zjisti typ základní desky, pak má smysl něco zkoušet řešit.

Vždyť vám píše že má AMD FX-4300 a to je patice AM3+ :)) rádcové Hele za rozumnou cenu je AMD FX 6300 o něco lepší a nebo AMD FX-8300Ale počítej že tam kde ti nestačil FX 4300 ti nebudou stačit ani ty dva, a to je výkon jádra, takže ve hrách ani moc rozdíl nebude...poradím : našetři prachy a přejdi na intel je tady Skylake za rozumné ceny Deska za 2 tisíce a procesor i5 za 5-6 tisíc a nemáš problém v žádné hře Stejně to budeš muset jednou udělat, takže nemá cenu teď cpát peníze do slabe a staré FX amd ...

dobře, děkuju, jestli se vyplatí fakt si počkat.. nevěděl jsem, že bude rozdíl tak velký.. děkuju za pomoc

Patici z procesoru poznat umím, ale ne každá deska podporuje všechny CPU dané patice.

Od dosky záleží max frekvencia FX CPU

I já si dal mínus, máte pravdu melu hlouposti Takže nová rada, teď už možná budete souhlasit, doporučil bych koupit AMD FX-9590 je to nejlepší procesor na světě, 8 jader na 5ghz a možnost taktování jelikož je to FX s odemčením násobičem, a utluče všechny i7 do země kdo by proplácel za zbytečné předražené Intely, u AMD platíte za výkon a u Intelu za značku,

To je ironia? 1. pretaktovaný FX-8300 @ 4,7 GHz = FX-95902. isto dosku na 220W nemá3. cena FX-9590 s aspoň Grandisom a extreme 7 (či koľko) bude možno nad cenou i5-6600K s menším TDP4. nie každá app využije 8 jadierTakže ak už, tak FX-8300 a pretaktovať podľa toho na čo je doska stavaná. Ak nepreženie Vcore, bude na nižšom TDP s pod. výkonom ako 9590

Ale prosím tě podívej se sem 8ghz https://www.youtube.com/watchtohle je výkon na hry a ne nějaký Intel kde platíš za značku

1. http://www.cnews.cz/clanky/paleni-carodejnic-... 2. KOĽKO stojí chladivo na udržanie 8,09 GHz? Plus dosku na to nemá. Si čistý AMD zaslepenec. Kto by chcel low-low end, som za X4 3850, lebo taký lacný Intel nemá, ale ak na hry, radšej i5-6500 s B150, kde je možnosť ísť až do i7-6700K (aj keď na B150 nepretaktuješ, ale frek. má vyššiu) s rovnakou cenou ako FX-8300, 990FX a HE 12243. náklady na to čo je na tom videu isto prevyšujú i7-6700

Vždyť já vím přečti si co píšu nahoře :)) ale lidi nesouhlasí tak jsem jim dal jinou variantu :))))

A na tej doske neviem či sa dostane na 4 GHz. Fakt neviem či ten odkaz myslíš vážne. Ako ironiu beriem, avšak to tazateľovi nepomôže. Keby mal aspoň 990FX, tak FX-8300, 4,5 GHz s HE 1224 môže mať chvíľu pokoj

To už mu chybí jen termoska s kapalným dusíkem a pro jistotu i hasičák

S tím toho moc nevymyslíš. Ušetři na ten intel. Nebo se prodívej po bazarech. U cpu to není až takový risk a desku si kup novou.

Tak do toho bych nic lepsiho nedaval a na pretaktovani zapomel.

3+1 fazy, podpora 95W TDP, nechladená nap. kaskáda. Ak vyšší hrubý výkon, FX-8300, ale nepretaktuješ (neviem ako by sa dal dať nad kaskádu ventilátor, aby si trošku pretaktovať mohol) Avšak radšej šetri na i5-6500. Výkon na jadro bude vyšší, bude to nové, uchladíš s akýmkoľvek chladičom, ak chceš LN, vieš to z neho urobiť (s RM550x isto), časom kľudne až na i7-6700, kde s rovnakým TDP budeš mať výkon podľa mňa na roky rokúce

Pokud máš nedostatečný výkon ve hrách, tak není na vině tento procesor, ale grafická karta. Tady zainvestuj. ☺

Presne tak!!!Nechápu jak někdo zvýše lidí může něco radit když neví co má za desku, ZDROJ a GPU....

grafickou kartu mám novou a měla by hry co hraji zvládat úplně v pořádku