» Poradna » Ostatní

Výměna procesoru

Dobrý den chci se trochu pohrabat v mém starém počítači na který jsem roky nesáhl. Chtěl bych vyměnit hdd které je typu PATA za SATA a chci se zeptat z jakou komplikací mám počítat :D. Tuším že přijdu o OS tak se chci zeptat co s tím? Děkuju za odpověď a zdržení se kritiky mé neznalosti a zbytečnosti úlohy :D....

Odpovědi na otázku

Pokud má základní deska nějaké SATA porty, bude to snadné. Starý disk odpojíš, nový zapojíš, nainstaluješ systém, ovladače.Pak připojíš starý disk a přetaháš si z něj potřebné na nový disk.

Dobrý den, děkuji za odpověď a ještě se chci zeptat jak po výměně disku nainstaluju OS?

najľahšie klonovanim

Takže si nejdříve skopíruju nějaké systémové složky?

Když budeš měnit disk, tak bych udělal kompletně novou instalaci. To je myslím spolehlivější, stejně se windows musí jednou za čas přeinstalovat.

A jak se to dělá??

Jestlis to ještě nikdy nedělal, tak si to nech radši přeinstalovat od někoho jinýho, nebo v servisu. To by se ti napoprvé asi nepovedlo pořádně:)

Detailní postup:http://instalace-windows.cz/3x přečíst a až budeš vědět, že jsi to pochopil, tak se do toho pusť.

OK díky

pri výmene z PATA na SATA legacy asi preinštalovať nemusí. AHCI veľa % na starých doskách nedá

a aká doska, aký CPU? Po výmene CPU o OS neprídeš

Jo díky ja to špatně nazval sorry

Přečti si POŘÁDNĚ co píše: "Chtěl bych vyměnit hdd které je typu PATA za SATA ".....

ale nadpis je výměna procesoru...

z peincípu sa pýtam na HW. Neviem či máš MB so SATA2 portami, alebo SATA1 (môžu byť problémy)