» Poradna » Notebooky

Výměna procesoru v notebooku

Mam notebook Asus x555l s procesorem intel i3 4030U 1.9Ghz. Do něj bych chtěl dat intel i5 3340M 2.7Ghz. Ptam se jestli bude zakladni deska podporovat novy procesor. Nikde jsem to nenasel, proto se ptam.

Odpovědi na otázku

To CPU je prilotovane. Vyměnit jde vse, ale zadara to nebude. Hledej model notesu CPU upgrade na google a podle toho se zarid.Drzel bych se CPU co se s tim dodavaly nebo aspon CPU stejne rady a TDP.I tak je to kapku loterie.

Ma to benchmark pres 4k, to původní pod 3k.Holt jde o U úsporné.Zda se to vyplatí a stoji za zjištění, zesteni ze to nejede není nas problém. To musí vědět každé sam.

i kdyby to slo, ziskas tak 50% vykonu navic.. pripocti problemy s chlazenim o 20W zravejsiho cpu, cenu vymeny + porizeni novyho CPU.. Vyslednej vykon stejne nebude podstatne jinej a budes akorat o 2500 lehci za CPU + prace.

ten novy procesor mam zadarmo jde jen o to jestli tam pujde a jestli nebude draha instalace

Pana boha, je to na tobě. Chces ryskovat dvojí letování pokud to s tím novým nepojede. Co když to pak nepojede ani s původním. Tohle delaj lidi, který počítají ze to zrusej nebo ze to časem chcipne.

Hlavně se podívej jakej to ma socket, někdo už psal ze ne.Pokud to chces dělat, tak použij googlr, pro většinu z nas jde o pěknou blbost.Ne ze by to neslo, ale dělají to lidi co si to umej najít.

nech to plavat, i kdyby to šlo vyměnit, musel bys řešit chlazení. Stávající šasi na to nebude stavěné. Pokud potřebuješ upgradovatelnost, kup desktop.

šasi na to stavěné je, tento nb se prodaval i ve verzi s i5

ten procesor co je v te lepsi verzi je i5-4210U

no nedáš ho tam

verze s i5 měla nejspíš jinou desku i chlazení. Šasi mohlo být navenek stejné ale vnitřní řešení dost odlišné.

Asus x555l má cpu napevno na desce a i5 3340M tam nedáte žádným způsobem (ani prepajenim).

no hlavne jestli ma nejakou notebookovou i5 tak ji ma zrejme ve verzi do patice - tzn. nepujde ani pripajet (i kdyby ho deska a bios podporovala)

podle toho označení to není cpu do patice

Děkuji všem za rady, nakonec to nechám být tak jak to je :)