» Poradna » Notebooky

Výměna procesoru u notebooku

Chci se zeptat, když mám procesor Intel Celeron CPU N3350 1.10GHz (duální) jestli je možné ho vyměnit za Intel Core i5-7400, který má 4 fyzická jádra. Protože mi to nejde do hlavy vyměnit dvou jádrový procesor za čtyř jádrový procesor.

Odpovědi na otázku

Ne.

Jak by jsi chtěl takový procesor vyměnit? Jdeš na to správně. Čtyřjádrový je velikostí dvakrát větší, když má 2x více jader, to je logické.Takže tam určitě dáš jednojádrový a ještě ti místo zbyde.

No ono procaky z jednej serie byvaju umiestnene ma rovnakom puzdre s rovnakym poctom pinov, ci uz sa jedna o jednojadro, ci o stvorjadro. Cize kecy o velkosti su blud. Ono teoreticky vymena je mozna, u starsich strojov, ktore mali sloty sa to dalo. Otazka bola, ci bude stihat chladenie. U novsich uz castokrat su procesory letovane priamo na dosku, preto by vymena bola problematicka, aj keby mali zhodne puzdro...

sloty - sockety---chybicka.

No jistě. FCBGA1296 vs FCLGA1151.Ale když napájí na ten I5 několik nožiček (přeskočím, že je ten N procesor naletován a nikoliv zasazen v patici) a použije dostatečně velké kladívečko a horkou pájčičku, tak to nebude problém.

podobně jako např. z 32bit Windows 7 uděláš 64bitové Windows tím, že je nainstaluješ dvakrát? Bonus je, že navíc tím získáš Windows 14.

Půjde to asi stejně jako namontovat motor z bugatti veyron do Fabia 1.0htp

To je špatné porovnání, protože V16 z Bugatti by technologicky namontovat šel.CPU u tohoto nb nikoliv.

mno, musel bys to auto ale komplet přestavět - teda musel by to předělat tým mechaniků. což vyjde málem podobně, jako postavit z dílů celé auto.

O počet jader ani tak nejde, pokud by ten CPU uměl BIOS deska, nebyl by problém. Ale:Celeron CPU N3350...soket FCBGA1296 Intel Core i5-7400...soket FCLGA1151To bys tam narval jedině kladivem.https://ark.intel.com/products/95598/Intel-Cele... https://ark.intel.com/products/97147/Intel-Core...

On se neptal, jestli to bude potom fungovat.

Ano, ide to, ale:1. vymeníš MB za niečo s chipsetom 2xx2. vymeníš DDR3 za DDR43. obal NB vymeníš za nejakú normálnu case4. LCD prikúpiš a ešte získaš omnoho väčší displej5. zdroj k NB vymeníš napr. za Seasonic Focus 550W6. optimálne vymeníš aj 5400 RPM disk za SSD7. IGP môžeš "vymeniť" kľudne za GTX 10608. po čase môžeš i5 vymeniť aj za i7-7700K (zvlášť pri doske s chipsetom Z270)

Jestli dobře chápu, tak uvedený procesor podle goglu je napevno připájený na desce. Takže reálná výměna nehrozí. Pokud se pletu opravte mě.

Je jedno či je pripájaný. Chladenie na 99% je zrejme stavané na TDP toho NebratCPU, takže i3/i5 by tam nedal aj keby mal socket 1151 ani vo verzii U

Celeron N je zcela určitě pájený přímo na desce, navíc je to líný šrot a chlazení toho notebooku by to ani nedalo.Dej tam úspornější OS než Windows a půjde to aspoň používat na surfování na netu a nějaké základní věci. Pokud to má teda aspoň 2 GB RAM.

Samozrejme , že sa to dá vymeniť ! Najlepšie už priamo v obchode , keď kupuješ NB ! Predavač ti to rád výmení pri výbere!