» Poradna » Notebooky

Výměna procesoru notebook Asus G55VW

Dobrý den,mohu se zeptat, zda lze vyměnit v notebooku Asus G55VW procesor Intel Core i5-3230M (codename Ivy Bridge-MB PGA SV) platformy rPGA988B za některý typ čtyřjádrového i7 a v případě že ano, který? Jestli-že nelze zvýšit výkon tímto způsobem, který procesor by do notebooku osadit šel?Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Odpovědi na otázku

A kde ten i7 kúpiš a ako ho uchladíš? V mrazničke?

Chápu, ale není třeba sarkasmus

Čo je sarkastického na otázke kde ho chceš chladiť? Aj ten CPU, ktorý je tam sa určite dá zohriať na vysokú teplotu a Ty tam chceš dať s vyšším TDP

Jak říkám, chápu, na výměnu procesoru jsem rezignoval, děkuji za Váš názor. Jestli jsem se Vás nějak dotkl, omlouvám se :)

Nikoli Drandík, jen nový zvědavec, děkuji za odpověď

Děkuji

Tedy čtyřjádro i7 v žádném případě, ale podle Vašeho odkazu by tam teoreticky mohl jít dvoujádrový i7 kupříkladu tento http://ark.intel.com/products/71255 ?

Pokud na něj máš, tak ano:http://www.ebay.com/itm/NEW-Intel-Core-i7-354... Ale spíše bych tam dal 3520M - stojí skoro polovinu:http://www.ebay.com/itm/HP-DELL-OEM-Intel-Cor... Podle Asusu se prodával i s 3630QM, ale tipuji, že měl jiný chladič.https://www.asus.com/cz/ROG-Republic-Of-Gamers... Není ale brzdou toho notebooku něco jiného? Vím, že jednu dobu dával Asus do notebooků sračkoidní SSD Sandisk U100. Celkově ale nevidím jako dobrý nápad investovat další peníze do notebooku. Pokud by tam bylo nějaké Pentium nebo i3, tak by výměna za i5 smysluplná. Přechodem z i5 na i7 získáš jen větší cache a vyšší Turbo. Na GTA V (a jiné procesorově náročné hry) to stejně stačit nebude.

Výměna procesoru v mém případě asi skutečně nemá smysl, HDD mě také napadl, v současnosti je tam Hitachi HTS547575A9E384 (5 400 RPM). Původních 6 Gb RAM jsem již vyměnil za dual chanel PC3-12800 DDR3 SDRAM Kingston 2 x 8 Gb což se na výkonu samozřejmě projevilo velmi pozitivně. Sice jsem musel vydolovat původní paměti, které byly v tomto notebooku velmi špatně dostupné (v podstatě jsem ho musel komplet rozebrat a paměti z pod desky demontovat a nainstalovat na jejich místo zmíněné dual chanel, neboť po přidání RAM do standartně dostupných slotů se to projevilo kolapsem notebooku), odměnou jsou dva prázdné sloty, do kterých bych mohl přidat další RAM a získat tak až 32 Gb RAM už podstatně pohodlněji. Jinak si myslím, že brzdou bude i grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660M, ale s tím nic neudělám. Nejlepší řešení je samozřejmě koupě nového NB, ovšem můj rozpočet není na takovou investici připraven, proto hledám způsob, jak výkon zvednout jinou cestou. Paměti stály 1700,- Kč a myslím, že se to vyplatilo, na nějaký čas to jakž takž notebooku prodloužilo jeho herní život, ačkoli jak jste správně podotkl, na současné procesorové hry to stejně stačit nebude.

Vymena za SSD by byla smysluplnejsi. Jinak co k tomu rict, mel sis poridit stolni PC, pokud si chtel mit moznost budouciho upgradu.

Mno, jak to říct a neurazit, s notebookem se to má tak, že jeho hlavní výhoda je v jeho přenosnosti. Paměti šli navýšit, SSD disk také půjde osadit, dokonce i ten procesor by teoreticky šel, takže jakous takous upgradovatelnost to přeci jen má. Nějaký ten výkon z toho ještě vymáčknu, ale je jasné, že nejnovější graficky velmi náročné hry na něm přesto rozběhnu jen stěží. Nechápu odpovědi na mnou vznesené dotazy, v duchu "měl sis pořídit něco jiného..." nezlobte se, ale takhle chytrý jsem taky.

Jenomze pokud to mas na hrani, tak nejvetsi vyznam ma prave graficka karta. A z duvodu prenosnosti, hm. Znam jen par lidi, co maji praci co 2 mesice jinde. Jinak to posrtrada smysl, ale treba si jeden z nich. Jelikoz vetsina lidi to ma jen na prenosnost ze stolu do postele.Aby si nerekl, ze se snazim jen o offtopic, tak pro me by byl jediny vyznam ten upgrade SSD. Ve hrach ti to nepomuze, jen zvysi odezvu systemu, ale to ti ani upgrade ram ti nezvedl herni vykon. Mozna si mel radeji tech 1700 investovat do toho SSD.

Rozumím tomu, nejsem úplný laik (ačkoli je pravdou, že mi v posledních letech vinou real life tzv. ujel vlak, proto bych rád ocenil třeba diskuzi na téma vhodný SSD disk pro zmíněný NB, neboť o SSD discích toho příliš nevím), rovněž samozřejmě vím, že největší význam pro hraní má grafická karta, ale je potřeba vzít v úvahu, že jsem NB pořizoval v nějaké době (ano, je již zastaralý), za nějakým účelem (ano, často se přemisťuji) a za obnos, který jsem si mohl dovolit (moc rád bych si koupil NB za 60 k a více, ale bohužel). RAM nezvedli výkon (doslova jsem to nemyslel), ale větší kapacita RAM umožňuje lepší hraní ve smyslu, že není třeba čekat až se vše natáhne do paměti tak dlouho, kupříkladu u XCOM 2 se jednalo o znatelné vylepšení hratelnosti (v kombinaci s SSD diskem by to mohlo být opravdu velmi znatelné).

Jsem na telefonu, takze ti nehodim odkaz, ale vzal bych adata sp920 ma dokoce 5letou zaruku. Takze si ho potom muzes nechat do noveho stroje.

Děkuji za typ, mrknu se. Četl jsem o SSD discích, že mají sice spoustu výhod, ale také nevýhody. Jednou z nich je jejich vyšší cena a také diskutabilní životnost, kdy se udává, že "počet cyklů – zápisů do jedné buňky paměti je omezen (dle typu na 10 resp. 100 tisíc) ". Nemáte náhodou povědomí o tom, co to znamená přeloženo do češtiny? Myslím tu životnost, jak dlouhý čas to tak asi může být, než SSD disk odejde? Nějak si to neumím představit...

Z pohledu tveho pouziti te to opravdu nemusi trapit. Nainstalujes na nej win a nejpouzivanejsi aplikace a vic se o to vicemene nebudes starat. Mas k tomu 5 let zaruku a kdyby ti nahodou po tech 5 letech vypovedel sluzbu, tak uz stejne SSD bude dal, podstatne vetsi kapacita za mensi penize apod.

Děkuji za hodnotné postřehy a přeji hezký den

Dávno neplatí udávaná životnost 10 000 a 100 000 přepisů. SSD s čipy nejlevnějšího typu TLC (Samsung EVO, OCZ Triton...) mají okolo 350 až 500 přepisů, což při běžném používání vychází okolo 4 let a v zásadě je to stejné jako HDD co naběhá 15 000 hodin.Pokud se nepřesouváš až tak moc, zvážil bych nějakou kompaktní sestavu založenou na rozměrech mikroATX nebo miniITX - dělají se pro ně i menší grafiky. Ono jestli taháš 4kg notebook nebo 8kg sestavu vyjde nastejno. Například něco takového: http://www.cnews.cz/clanky/stavime-herni-mini...