Výměna procesoru Acer Exensa 5220

Dobrý den, mám notebook Acer Exensa 5220 a chtěl bych vyměnit procesor za výkonější. Momentálně je tam Intel Celeron1.86 socket 479 mpga667 mhz. Na Internetu se diskutuje, že by tam měl jít core 2 duo T5750 2M cache 667 MHZ 2,00 GHZ, tenhle mám i doma. Ale prý tam jdou i tyhle: T5250 1,50GHZ, T5450 1,50GHZ. Kdyby náhodou nebyli kontatibilní, tak jestli by jste nevěděli, jaký procesor dvoujádrový by tam mohl jít. Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den

Odpovědi na otázku

100%ně Jde tam takový se kterým se ten NTB dělal.-Intel Celeron1.86 socket 479 mpga667 mhz.... ... je opravdu špatný popis co tam máte-aktualizovat na poslední BIOS-seznat novou kvalitní teplovodivou pastu-vyzkoušejte to je to 10let starý notebook -https://www.youtube.com/watch

shodou okolností se mi tenhle nedávno dostal do pazour, mám z něj "rádio" v garáži. Pokud mě paměť neklame, tak mi v tom fungoval T7500 s maximálně 3GB RAM. Se 4GB se to po 30 vteřinách v OS vypínalo ... umělá limitace chipsetu od Intelu.

Architektůra Core 2 Duo a jejich chipsetu umožňuje i víc než 4GB .

tento chipset ne. Je uměle limitován na 3GB. "Díky" některým BIOSům lze toto omezení obejít, údajně šlo v některých noteboocích s tímto chipsetem zprovoznit až 5GB RAM (4+1).Dokonce některé BIOSy neakceptovaly plnotučná C2D, ale pouze Celerony a Pentia Dual Core.

Možná si nerozumíme a pleteme Pentium Mobile, Core Duo\Solo a Core 2 duo ?Chipset pro C2D už měli 4GB a víc , to byly chipsety 965. Původní pro Pentium Mobile GL960 měl to omezení, jenže ten neuměl zase 667 MHz o kterých píše.

pokud se chceš dovzdělat, tak si najdi diskuze a datasheet k chipsetu GL960

Pak ale nemá oficiálně plnou podporu C2D protže to je chipset primárně prostarší generaci CPU

Pokud by byl v Extense 5220 opravdu GL960, tak by nebyla jiná volba a ořez na paměti na maximálně 3,25 GB. Ale on je tam GM965, takže je tam teoreticky možné zprovoznit až 8 GB RAM (deska by ale musela mít 4 sloty) a je třeba vybírat jen moduly s organizací dualrank s šestnácti 128MB čipy - reálně tam více než 2x 2 GB 2R nedostane.Tady je servisní manuál:TravelMate 5720/5320 Series Extensa 5620/5220http://tinyurl.com/ovynuw5Dopředu je třeba vyloučit všechny 45nm modely. Osazené prý byly:Core 2 Duo Mobile:- 800 MT/s: T7100/T7300/T7500/T7700- 667 MT/s: T5500/T5600/T7200/T7400/T7600- 533 MT/s: T5200/T5300Core Duo:- 533 MT/s: T2250/T2350/T2450Pravděpodobně pojedou i další modely se stejným CPUID, protože mikrokód je společný. Nevěřím kompatibilitě modelů pro modernizovaný Socket P (například T7700), protože došlo k menším úpravám.Pokud se dívám správně, tak bych tam dal buď T7600 nebo T7400. C2D Mobile T7400 je skoro zadarmo: http://tinyurl.com/y7wrecul

no 45nm bych nevylucoval, mam jeden taky a bezi tam nekolik let T8300

Konfigurace? Protože 65nm a 45nm modely mají zcela jinak řešené napěťové úrovně - byl použitý zcela odlišný výrobní proces s jinými druhy příměsí v polovodičích.

je tam GL960důkaz místo slipů ... http://www.imgup.cz/image/LSXZ (záměrně je to vyfocené včetně notebooku).Akorát si teď nejsem jistý, jestli se nepletu v té paměti. Zjevně se mi tam podařilo rozjet jen 1,5GB. Možná problém se SR/DR, ale to jsem už neměl náladu zkoumat. Je to šrot na internetové rádio a na to to stačí.

Hmm, to jsou teda pěkný hovada v tom Aceru. Udělat univerzální manuál a uvádět jen nejvyšší konfiguraci. Ale když si tak vzpomínám, není to u Aceru nic neobvyklého osazovat čipsety stejné kategorie a inzerovat jako nejvyšší. V jednom notebooku jsem také měnil nějaký Celeron M 400 MT/s za Pentium M 533. Bylo tam něco na způsob 852GM a oficiálně vyšší FSB nepodporoval. Ve výsledku sice nesežral 2 GB a RAM jely na DDR-266, ale Pentium M na 533 jelo. Sloužilo to k podobným účelům a bylo to teda neskutečná sračka s vylomenými panty. Je to dávno, co jsem to oživil, ale XP/POS2009 tam prý jedou ke spokojenosti majitele dodnes.Množství podporované paměti bude imho záviset na tom, zda je vše prodrátováno od čipsetu ke slotům. Vím, že třeba desky ASRock a Dell s Intelem G41 zprovozní 2x 4 GB 2R DDR3-1333 a prakticky ty samé desky pro HP rozjedou pouze 2x 2 GB 2R DDR3-1066. Je to loterie, pokud má vylámané panty a mrtvou baterku, tak se tím nemá smysl zabývat.

ještě nedávno jsem si pamatoval jaké díry v socketu prodrátovat, aby Celerony M (ale ještě na PIII jádře s 830M chipsetem) běžely na 533MHz FSB. Je to cirka 3 roky zpátky, kdy mi tyhle vykopávky ještě nosili lidi s tím, jestli by to nešlo nějak zrychlit. Obvykle docela chuďasové a měli to pro děcka na výuku, takže jsem je neodmítl. To bylo divení se a následně radosti, když kus drátku o síle vlasu dokázal zrychlit noťas o 33% Dneska se už moc do upgradů notebooků nepouštím, protože Intel si hlídá co lze na konkrétním chipsetu provozovat za "level" procesoru. A výrobcové docela dost šetří, takže už jsem se párkrát spálil v tom, že jsem si myslel, že pokud existuje konfigurace s i7, tak půjde i do desky s Pentiem.

Má to zmysel miesto novšieho NB?

Samozřejmě pokud to CPU má tak ano. Ale některé FullHD fimy to plynule s HW akcelerací nedá.

Děkuji moc za vaše odpovědi. Cpát do tohohle noťase prachy, určitě nemá cenu, jen jsem ho chtěl trochu zrychlit. Za nový notebook ho určitě brzo vyměním. Díky a přeji krásný večer

6 USD za T7400 nejsou peníze, klidně ho zkus.

A hlavně se podívejte do slovníku cizích slov. Ta zrůdnost "kontatibilní" je dost děsivá. Takže procesor určitě "kontatibilní" nebude. Možná kompatibilní.

Než provedeš výměnu, proveď upgrade biosu :https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/support-... pozor na verzi windows, ve které budeš bios flashovat ! ! !Potom můžeš použít tyto CPU:Celeron M 530 Celeron M 540 Celeron M 550 Celeron M 560 Pentium Dual-Core T2310 Pentium Dual-Core T2330Pentium Dual-Core T2370Core 2 Duo T5250Core 2 Duo T5450Core 2 Duo T5550 Core 2 Duo T5750 Core 2 Duo T5850 Core 2 Duo T5270 Core 2 Duo T5470 Core 2 Duo T7100 Core 2 Duo T7250 Core 2 Duo T7300 Core 2 Duo T7500 Core 2 Duo T7700 Core 2 Duo T7800Core 2 Duo T8100 Core 2 Duo T8100 Core 2 Duo T8300 Core 2 Duo T9300 Core 2 Duo T9500

Seznam podporovaných procesorů pochází odkud? Protože čipsety Crestline (GL960, PM965, GM965) neumějí 1066 MT/s.

Zdravím vás Tak jsem rozebral noťase a nainstaloval procesor C2D T5750 a noťas s tímhle procesorem běží. Hned při prvním zapnutí bylo vidět velké zrychlení. Také jsem přidal paměť na 3GB. Paměťový modul 2GB musí být ve slotu 2 a paměť 1 GB ve slotu 1, Když jsem je dal napoprví obráceně, tak mi vyskočila modrá obrazovka. Ještě mám doma SSD Disk 240GB, původní hdd má jen 80GB, tak ho tam zkusím dát. Jinak je Notebook plně funkční, panty kupodivu ulámané nemá a baterie vydrží asi 1,5h. Přeji hezký den

Ja v ňom mam 3GB RAM, cpu T7700, 500GB HDD 7200rpm, Windows7 a ide to v pohode!

Dnes uprgade procesora T7700 na T8300 zasa je to o niečo rychlejšie, skusim radu T9xxx, dam vedieť.