Výměna PC Athlon XP2600+ za PC Sempron 64LE-1200

Potřebuji nahradit současné PC novým PC v malé, hezké skříni, a potřebuji radu, jestli si s tímto HW polepším a jaký bude asi výkonový rozdíl. Využití PC - Hry-NE, foto, film, hudba, internet, kancl atd.
Potřebuji malý, spolehlivý, tichý a hezký počítač s nízkou spotřebou a slušným výkonem.
staré PC:
MSI-KT6V LSR, VIA KT600, S-ATA, ATX 350W
Athlon XP 2600+ Barton
768MB DDR400
ATI 9550, 128MB DDR, 128-bit
nové PC:
ASUS PUNDIT1-AH2 WHITE/250W/GL,AM2/ 1K,nCrush 51PV,DDR2
AMD Sempron 64 LE-1200 45W (socket AM2) Box
1024MB DDRII 800 A-DATA (LFT warranty)
A nebo mi doporučte něco podobného, co máte vyzkoušené. Díky moc ya každou odpověď.

Odpovědi na otázku

Proc ne?

Jediny nedostatek spociva v tom, ze utratite dost penez a budete mit PC se skoro stejnym vykonem, pouze v "hezke" male skrini. Pokud ma pro Vas vzhled case takovy vyznam, ze Vam prijde investice byt adekvatni, jdete do toho.

(Me osobne to prijde byt velmi usmevne, ale kazdy ma jine priority. :o) )

Asi byste se mel spis inspirovat zde: www.pctuning.cz ... .

ejaka "roztomila" frikulinska bedna uz pak neni problem.

Osobně bych do toho nešel...

Barton se dá slušně přetaktovat a zvednout tím výkon (hlavně chladit, chladit, chladit
Sempron, i když 64 je pořád jen Sempron, který je na video, grafiku, zpracování fotek úplně zoufale pomalej... Řešení? Intel 6xxx , který se dají už sehnat za dost dobrou cenu...

Intel...Blbost.Pokuď někdo nehodlá přetaktovat není jediný důvod proč kupovat mimo highendu CPU od Intelu
Amd poskytne podobný výkon za lepší peníz,navíc výbornou možnost upgrade CPU na Athlon X2 a později Phenomy..

A k původní otázce. Ten Sempron není špatný,má 512kB cache L2 tedy je to přeznačený jednojádrový Athlon 64 taktovaný na 2.1Ghz. A rozdíl výkonu bude znát,i Athlony na 754/939 byly o poznání rychlejší než Athlony XP...

vzal bych spíše Athlona X2 3800+ EE 35W ... dvoujádro s lepším výkonem a nižší spotřebou

Sempron od AMD nebrat ! leda tak novo vyrabany Athlon (rovno dvojjadro X2) a rovno pokial mozno v ponimani technologie AM2 (chipset, patica CPU, HT technologia....atd. - lepsia priepustnost pameti)

jak uz bolo povedane Semprony maju nizky vykon oproti Athlonom, je to nieco jak porovnavat Celeron z Pentium 4 aj ked u INTEL je to aj o type jadra procesora, nie len o oznaceni jak u AMD (sempron je menejvykonny smejd, athlon je vykonnejsi)

Tak ještě jednou a POLOPATICKY.
Rozdíl mezi Seprony a Athlony byl pouze ve velikosti L2 cache.Athlon 754/939 měl 512kB až 1MB cache,Sempron 128/256kB....Rozdíl výkonu mezi Sempronem a Athlonem nebyl většinou nijak dramaticky...
U Am2 dochází k tomu že Athlony jsou pouze dvoujádrové tj.X2,z jednojádrové Athlony jsou přejmenovány na Semprony...viz. Sempron 1200 atd.

aha, on sa pytal na sempron 1200

Jsem trpělivý,ale čeho je moc ....
Tak naposled...snad.Sempron LE-1200 EE je v podstatě jednojádrový Athlon 64 taktovaný na 2.1Ghz....
AMD prostě a jednoduše rezervovalo jednojádrovým CPU jméno Sempron nehledě na větší L2.Athlony budou jenom X2.(Platí pro nové revize postavené na 65nm)