» Poradna » Ostatní

Výměna operačního systému

Šlo by vyměnit Windows za MacOS?

Odpovědi na otázku

Ano, směle do toho!

Řekl bych, že by nebylo marné se nejdřív poptat strýčka Google, co to asi obnáší.

macOS ide len na PC od Apple legálne, takže legálne nie. Ale GNOME3 sa na macOS podobá. A teda Linux diostribúcia s GNOME3 by mohla byť použitá..

Samozřejmě. Stačí navštívit https://www.apple.com/cz/mac/ a koupit požadované zařízení.

"Šlo by vyměnit Windows za MacOS?"Samozrejme, ale spolu s vymenou hardveru.

Verdikt: Dobře tak co jsem pochopil MacOS jedině legálně získám když si koupím od Applu jejich zařízení.Děkuju za odpovědi

Dalsi vec je, ze ilegalni pokusy o provoz tohoto OS na jinem HW nejsou trivialni (viz googlem: hackintosh). Jsou tam proste i technicke obtize, nejde zdaleka jen o tu legalitu.

Nie.Pomocou SW prostriedkov ktore su volne dostupne je to tema dohladatelna s odkazmi na YT, ktorá ma technicke uskalia. Ako alternativa sa odporuca Linux Ubuntu alebo SuSe s KDE GUI.Zvyk a specificke poziadavky Ta vrati k Windows.Prijatelna alternativa napriek buchaniu sa do prs ma momentalne presne uskalia hlavne pre rozdielne terminologie ktore sa treba na novo ucit napr. pri pomenovani a rozdeleni HDD, ovladani a podobne.Jedine ak si ochotny to prekonat dlhodobo.

Jde to.. A nejde vůbec o otázku legálnosti.. Od verze MAC OS X Mavericks jso všechny další novější verze dostupné zdarma.. Nejjednodušší metodou je nejdříve instalovat MC OS X do virtuálky(i virtuálka musí být upravená s nožností instalovat Apple MAC OS X -> nejlépe je k tomu použít VMware + odblokování možnosti pro Apple) a poté na webu Apple stáhnout originální instalačku třeba -> Sierra a připravit ji na flešku. Tou fleškou nabootovat ve Windows počítači zcela normálním způsobem jako s instalačkou Windows.. -> vyžaduje jen naspat správnou syntaxi pro spuštění instalace + mód verbose "-v") - pro kontrolu načítání(můžou se objevit i chyby.. Rozhodně doporučuju testovat instalaci MC OS X na Intel CPU.. Některé starší verze MC OS X lze použít i pro AMD procesory -> použít upravené instalačky.. *Instalovat MC OS X na Windows počítače není zcela jednoduchou záležitostí. Chce to kapánek prostudovat zdroje, kde jsou k takovému počínání návody + triky, jak do OS X na Windows PC dostat všechny potřebné ovladače(pomocné sw) pro správné fungování stroje s OS X např.: síťovky, Wifi, zvuku nebo grafické karty -> potažmo zobrazování správné velikosti paměti GK.. apod.. Chce to proštudovat návody na YouTube - to bude pro zájemce asi nejlepší příprava na takovou spešl akci.. MC OS X jsem osobně zkoušel na mým počítači a funguje zrovna tak jako OS Windows.. Mně se ten Apple systém nelíbí.. Měl jsem nainstalované 3 systémy, W10 / Win 7 / OS X Sierra. Nejvíc se mi z toho všeho libil bootloader(jako z dětských omalovánek.. -> výběr z čeho chci nabootovat po zapnutí počítače.. V systému OS X lze nastavit na 1. místo kterýkoliv systém a čas, třeba 1-3 sek... Teď už si ale nemohu vzpomenout, jak jsem to v tom nastavení měnil, abych se výběrem boot po startu nemusel zabývat, jen krátce problikl a najel mi systém, který jsem měl předvolen.. Ukázat celý příspěvek