Výměna mainboardu

Ahojte. Mám dotaz. Chci vyměnit ZD Gigabyte GA-K8VT800 za ASRock K8NF4G-SATA2 (nForce410), sc.754. Používal bych na ní svůj stávající procesor Athlon 64 2000MHz 3000+. Chci ji měnit jen k vůli grafické kartě, protože na staré je AGP a na druhé už je Pci-E. Půjde mi HDD s OS z Gigabyte?

Odpovědi na otázku

Jestli jako myslíš zda ti pojede na té desce ASRock OS bez reinstalu tak to těžko.Reinstal tě nemine a i kdyby to nějak naběhlo do win tak stějně čistá instalace je rozhodně lepší.

podle toho jaký os, ale měl by jetJen si pžichystej všechny drivery a instalační medium s os, protože se při startu může objevit chyba a pak to chce pomocí media s os opravit, popř. nainstalovat chybějící ovladače.Jestli uděláš čistou instalaci nebo ne je fuk, lepší to v ničem rozhodně není, jen s tím zabiješ celý den.Ideální by bylo udělat zálohu, aby ses té čisté instalaci vyhnul.

A pokud máš OEM verzi Win tak po výměně desky už ten OS nebude legální.

Mě jde jen o to jestli reálně naběhne win7 se stejným procesorem ale jinou čipovou sadou na jiné desce.

samozřejmě

Tak samozřejmé to rozhodně není. Může tě např. potkat BSOD.Už jsem se s tím setkal a proto jsem psal že je lepší nová instalace tak abys s tím počítal.Ale neříkám že to není možné, třeba budeš mít štěstí

To jsou hodně jiné chipsety. Možná, že to naběhne, ale byl bych pro to, stejně Windows přeinstalovat. Staré ovladače můžou dělat neplechu, přinejmenším zdržovat.Nejsem si vůbec jistý, jestli je W7 vhodný systém na ten chipset. Moc velká paměť se do mb nedá osadit, CPU jednojádro 3000+, šel bych od toho a energii věnoval něčemu novějšímu.