» Poradna » Notebooky

Výměna komponentů

Zdravím, chci se zeptat zda lze vyměnit komponenty tím mám namysli celou desku z hp do lenovo? U hp se pokazilo šasi a víko ale je daleko výkonnější než starší lenovo. Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

To by se asi výrobcům nelíbilo, kdyby šlo jen tak jejich komponenty nahradit konkurenčními.

toz tak to z toho sasi vyber, drbni to na stol, zapoj kable a ides. To je tak vsetko co sa s tym da robit... ah este sorry, zohnat "druhe" sasi..

Tak si to zkus rozebrat a uvidíš, ne? Ale předem počítej s tím, že tvar desky, rozložení komponentů a konektorů i mechanické uchycení baterie, vše je úplně jiné. Nejjednodušší bude, když požádáš nějakého stolaře, ať ti ze drřeva nařeže a sešroubuje bedýnku, do které to nacpeš

Kúp si 3D tlačiareň a "vysochaj si nové šasi. Ja by som na tvojom mieste kúpil na Bazoši pokazený HP a prohodil svoje šasi do toho druhého . Tak sa to bežne robí. Samozrejme ak to vieš a trufaš si na to . Len počítaj dobre , aby ťa to nestáli viac ako nejaký funkčný ojazdený HP z bazáru.

Ne obvykle to nejde.u HP je někdy napevno ve skříni zadní krytka konektorů MB, dál mají někdy jiné připojení tlačítek ze skříně a v některých modelech je deska zcadlově uspořádaná (slot na grafiku je napravo od CPU (to samý Lenovo). Záleží na modelu, ale napsal si jen "HP a Lenovo", takže snad ani poradit nechceš.

Onl to jde daleko dál, součástí desky jsou například i front panely, deska tak sedne jen do konkrétní bedny...nicméně pokud to nedělá problém, flexa zvládne lecos...

Jednou jsem delal ze dreva a balzy chasis pro All in One pocitac, ktery mel rozbity displej.
Jde to, chce to sikovme ruce a misto na praci (dilnu).