Výměna komponentů

Zdravím,mám tuhle skříň Eurocase ML 5440 a v ní komponenty :Gigabyte GA-M51GM-S2G AMD Athlon 6000+ Nvidia Geforce 9600GTJe lepší celý nový PC nebo by stačilo vyměnit desku,procesor,a grafic.kartu ?

Odpovědi na otázku

Na nějakou výměnu se vykašli, to je lepší postavit fungl novej.

Tou výměnou vyměníte prakticky celé PC a vzhledem k tomu, že skříň je z dnešního pohledu taky na nic a disk asi taky nebude SSD, tak je tahle otázka spíše úsměvná... Už jen proto, že ty komponenty pamatují Šemíka jako hříbě.Komplet nové. Tady není nad čím přemýšlet.

Zdroj je tam Seasonic SS-400ET F3SSd disk tam není.

PC bychsám nesestavoval.Tento PC byl sestavený.Je lepší hotový nebo sestavený ?

Na to má každý jiný názor. Zde jsou lidé, kteří vědí. Pro nás tedy je lepší si PC sestavit z vlastních komponent. Většinou to vychází o něco levněji a přitom máme přesně to co chceme.Pokud člověk neví, tak je možné použít i sestavenou sestavu. Je třeba ale být opatrný, aby člověk zbytečně nekupoval něco starého.Nebo je třetí možnost. Pokud máte zájem, lze sem dát pár návrhů, když řeknete požadavky a cenu. CZC a Alza pak umí počítač zdarma, nebo za mírný poplatek sestavit. Záruka je pak na jednotlivé komponenty. Jen nemůžete využít 14dní na vrácení zboží bez udání důvodu, protože tahle stavba je úprava na přání zákazníka. A doba dodání se taky o pár dní prodlouží.

vacsinou vychadza lacnejsie OEM - cim je jeho cena nizisa tym viac vychadza lacnejsie, lebo OEM maju windows za ine ceny ako my, male garazove firmy... Vyhoda skladaneho PC je hlavne v tom, ze tam osadis co chces a nie co chce OEM!

priklad: Lenovo V530s SFF 349€, rovnake komponenty, len vasia spatnejsia skrinka komponenty su okolo 260€, windows 130 a nieco chces aj zarobit...

Jak která sestava a jak co... Neříkám že nejsou sestavy, kde to je po cenové stránce výhodné. Dokonce ty sestavy mohou být i slušné. To ale člověk musí hledat. Ten kdo to nezná je zase v pr...Nicméně u těch "levných/výhodných" jsem zase většinou (neříkám, že to tak je vždy) našel komponenty, které bych fakt nechtěl (SSD typu A400, nejlevnější desky jen s 2 sloty pro ram, zdroj na hranici odpadu,....). Je pak otázka, zda to má smysl kupovat. Už jen proto, že záruka je pak na celé PC a jen dva roky. A u takového PC nelze předpokládat, že vydrží, pokud bude konstantně zatěžováno. Upgrady jsou pak taky problém.

U T.S. Bohemia píšou,že to dělaj zadarmo

Deska dokáže po upgrade BIOSu pojmout podstatně silnější a současně úspornější procesory než je ten Athlon X2 6000+. Např. nějaký Athlon II x3. Na aliexpressu lze koupit od 5 do 7 dolarů kus. Nebo nějaký Athlon II x4 (4jádro), na ali do 10 dolarů.Otázkou samozřejmě je, zda se to vyplatí, jaká je vůbec kondice té základní desky. Já mám k nVidia chipsetům dost nedůvěru, desky s nVidia chipset hřejou jak prase, obvykle jsou už vysušený elektrolyty na ní a chovaj se obecně dost nevyzpytatelně (samovolné pády, resety, problémy se SATA, atp.).Lze samozřejmě rozšířit i RAM. DDR2 2GB moduly lze koupit kolem 100-150 Kč/ks na aukru. je nutné ale brát radši moduly, co jsou i pro Intel. "Only AMD" moduly (které vznikají refurbshingem z ECC serverových modulů) bych nebral...

Jo, tak sorry, Athlon II x3 nebo x4 deska nepodporuje, ve výpisu supportu sice jsou, ale je u nich "N/A" - takže bez podpory. Na diskusích pár borců zkoušelo i přesto vrazit do desky, a prý to deska nezkousne. Což je mimochodem divné, jelikož běžně AM2 desky nemají problém s tím, rozjet (byť neoficiálně) AM3 procesory.

pc moze fungovat samozrejme aj bez skrinky... kazdopadne je to neprakticke. Skrinka by mala splnat niekolko parametrov, dizajn, praktickost, predne USB podla zelania.. Takze ak sa ti paci, zmesti sa tam nova zakladna doska a graficka karta, nepotrebujes vpredu xy USB2/3 tak ju menit nemusis..

Ještě bych se zeptal,jestli jít do Intelu nebo zůstat u AMD ?Když bych náhodou si to nechával sestavit,tak bych se poradil na fóru tady na zive.cz

To záleží na co to chcete a na velikosti vaší portmonky. Obecně je momentálně AMD na tom výrazně lépe co do poměru cena/výkon. I přesto může mít Intel občas smysl.

Dělá Nvidia ještě chipsety ? Myslím,jak je na základní desce,např. nForce 430,....Já mám desku starou cca 13 let a funguje dodnes

nie. Nv nerobi intel chipsety od core i a amd chipsety od fx.