Výměna komponent

Dobrý den,navazuji na tohle: http://www.zive.cz/poradna/vykon-ve-hrach-i7... Nakonec sem zvolil a požádám vás o názor na tohle:procesor: i3-4170deska: asi MSI H97 GAMING 3Zase, jestli někdo máte zkušenosti tak napište,protože sem našel že kombinace i3 4170 a 750ti oc 2 gb je na základní hraní dost dobrá a do budoucna plánuji upgrade na i5. O kolik naroste výkon z i3-550?Je tahle deska pro to co chci ideální?Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

+ (sem nezkušený) jak se takováto výměna desky a procesoru "provádí"

Procesory měníš jako ponožky.. Máš ty vůbec taky nějaký svůj vlastní názor a pohled na věc v součinnosti s rozhodovacími schopnostmi..??? Dokážeš si cokoli o výrobku, po kterém toužíš, vyhledat informace, sám přečíst vše potřebné a svévolně se rozhodnout .. ???...

nikdy sem procesory neměnil, ptám se na názor, ale jako vážně je mi 15 let a v oboru se teprve budu zaučovat... ?! ;)

Ak nechceš taktovať RAM, neber H97. Stačí B85. I3 ide dokopy aj s GTX 960. S výkonom pôjdeš celkovo dole, ale na jadro hore. Nechceš rovno i5?

Vychádzaj z toho: https://postimg.org/image/5tkkx8xip/ Nešiel by som z i7 Nehalem na i3 Haswell

já žádný i7 nemám,mám i3 550

Desku máš celkem slušnou. A pokud je funkční, proč prostě neseženeš některý z i7-8x0? Vyjde tě to podstatně levněji než výměna úplně celého PC.Výkon bude +-stejný jako u toho i3, spotřeba vyšší, ale zatímco za i3, desku a RAM dáš minimálně 6-7 tisíc, tak za i7-8x0 dáš jen cca 2000,-:http://www.ebay.com/itm/Intel-Core-i7-860-Pro... http://www.ebay.com/itm/Intel-CPU-Core-i7-870...

Tak neviem načo sa tam spomínal

Upgrade procesoru při tak slabé grafické kartě nebude mít na FPS, při hraní her, téměř žádný vliv.

Musím s vámi nesouhlasit, nevím totiž zda myslíte, že TA karta co mám je slabá.... viz. http://www.game-debate.com/hardware/

Souhlasit nemusíš. Ale GTX 750 Ti je absolutní herní Low End. Pod ním už jsou jen kancl grafiky. Takže ano, je slabá.

Když to vezmu v ohledu třeba k nové generaci tak je,ale je to jedna z nejlepších v cena/výkon a netvrdil bych, že je hodně slabá,protože by ste si protiřečil s hodně lidmi. viz. https://www.alza.cz/msi-n750ti-tf-2gd5-oc-gam...

Nad ňou je GTX 950, 960, 970, 1060, 1070, 1080. Pod GT 740, 730, 720 a 710. Pripadá Ti mega herná? Samoz. na väčšinu hier nemusíš mať ani GTX 1070, ale ak by si nechcel low u náročných hier ako Tomb of Riser, tak GTX 750 Ti by nestíhala ani omylom. A ani v bazare nie je v danej úrovni najlacnejšia (GTX 660 Ti by mala byť lacnejšia aj keď za cenu TDP)

Lidi jsou kkti, vychválí každou blbost, co si koupí, protože nemají celkový přehled. Podobné kecy jako u GTX 750 Ti najdeš u u GT 610:https://www.alza.cz/gigabyte-n210d3-1gi-d2492... Neřeš to, GTX 750 Ti je prostě takové herní minimum, které nenáročného hráče neurazí a náročnějšího rozhodně nenadchne. Zahraješ si na ní s menším nebo větším omezením snad vše. Ale rozhodně to není výkonná karta. A poměr cena/výkon měla zajímavý dříve, dnes je už zabitá, protože +- stejný výkon má R7 360, která začíná na 2,5k a pokud to nepohnojí cenou (jako že určitě ano), tak nástupce R7 360 v podobě RX 460 ji rozdupe úplně. Aktuálně je zajímavější GTX 950, která není o moc dražší, ale výkon má citelně vyšší. Nástupce v podobě GTX 1050 je ale v nedohlednu, takže RX 460, která vyjde snad tento týden, by neměla mít chvilku konkurenci.

Kdyby si to tak napsal na začátku,tak nemusíme chodit do takových románů.Plně s tímto vyjádřením souhlasím.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-550-vs... Nevím jak by to nemělo mít vliv.

Spíš se na to podívej takto:http://goo.gl/w9JGe6i7-8x0 tě vyjde na +-2k. Ale i3 + deska a RAM na minimálně 3x tolik a výsledek bude velmi podobný.

Máš pravdu no,ale kdyby ses podíval níže už těch peněz tolik nedám(navíc RAM mám).Navíc když půjdu do i7-870, tak to je high-end toho socketu a nebude už možnost jít někam dál...

Zbytečně drahá deska, pod i3 by ti stačilo H81, nebo max B85 (1800,-) kdybys pak chtěl přejít na i5... spíš bych teda i5 vzal rovnou, protože koupit i3 a pak i5 - to se nemůže vyplatit (za 5300,- můžeš mít 4590 a za 1800,- msi B85 G43 - teď vyhazuješ zbytečně litr za desku (pokud teda ta H97 nemá něco specifického co potřebuješ))

Bych po tomhle procesoru ani tak netoužil,ale našel sem ho nepoužitý v bazaru za 1800

Může bejt, ale proč pod něj cpát H97 desku za 3k byl spíš můj dotaz.Jinak 750ti je jakože slušnej herní low end, dejme tomu že ti bude stačit, o tom žádná, ale zase raketa to zdaleka není...

Souhlasím.Právě u desky jsem si nebyl jistý.Díky za radu.

Pokud chceš hasswell, taková pěkná střední cesta je msi B85 G41/43... (dá se sehnat pod 2000,-)

Jojo,moc dík za rady