Vymena hdd

Zdravicko experti,mam otazocku ,chcem sa opytat sk vymenim hdd 512 GB do druheho notebooku kde bol pred tym 512GB hdd a taktiez boli rovnake windowsy t.j. windows 7 ultimate 32 bit,pretoze sa mi stalo ze iny hdd nefungoval na druhom pc po vlozeni a naslednej instalacii akehokolvek windowsu formou boot usb..ďakujem

Odpovědi na otázku

A ... aka je otazka?

To je nesmysl, nemá to proč nefungovat. Ale přenášet hotovou instalaci Windows do jiného počítače není dobrý nápad, způsobíš si tím akorát problémy.

a ak pred tým pouzijem citacku na hdd a naformatujem malo by to ist a najst pri instalacii hdd??

Ano

To by neměl být problém, záleží ale na dvou věcech:1. Jak hodně je druhý notebook HW odlišný od původního - pokud se start nepodaří, bude potřeba nastartovat v nouzovém režimu a ručně doinstalovat nebo odebrat problémové ovladače.2. Disk, který chceš vyměnit má zapnuté šifrování - v tom bude nejrychlejší čistá instalace, připrav si ale před tím všechny potřebné ovladače.

no prakticky sa moc nelisia co sa tyka pamate ram tak na prvom tom slabsom je 2GB ram a druhom 4GB na prvom je jedno jadro 2300ghz q na druhom 4 jadra... a grafika integrovana 4gb... skusal som disk qj naformatovat a nenajde ho v instalacii

Čemu říkáš naformátovat ???Takže děláš novou instalaci z boot flash ???

nie hovorim o tom ak naformatujem hdd cez iny pc a tak bootnem win 7 alebo 10 z usb ze nemusi najst hdd

"ak naformatujem hdd cez iny pc a tak bootnem win 7 alebo 10 z usb"Píšeš jak hotentot ... přešlápni si a normálně napiš, co děláš.

nejde o to ze som podla teba hotentot,asi sa nerozumieme... ved pisem normalne qk vyberiem z prvého notebooku hdd kde bol tiez win7 q aby nedoslo k nejakej chybe tak ho naformatujem aby som mohol ho vlozit do druheho notebooku q nainstalovat cez uab windows a uz je jedno aky ci 7 8 alebo 10

Vsak tak sprav. Vloz ten disk do toho druheho PC a instaluj Win. Nemusis ho predtym formatovat, mozes to urobit aj pri instalacii.

Netvrdím, že jsi hotenot, ale píšeš tak Je třeba se vyjadřovat ve větách a srozumitelně, věta má podmět a přísudek, atd., nevím, jak je to slovensky.

To je na tazatele

Viem

Samozřejmě, že můžeš (funkční) disk odkudkoliv dát do jiného NB, pokud tam "pasuje" a nainstalovat na něj Windows či cokoliv jiného. Jen ze zvědavosti, čemu říkáš "naformátujem" ???

" Píšeš jak hotentot ... přešlápni si a normálně napiš, co děláš.!Od kdy používá hotentot windows 7 ultimate 32 bit?

disk není potřeba před instalací OS formátovat - instalační nástroj daného OS si to umí udělat sám, disk může být tedy zcela prázdný, bez jakýchkoliv oddílů.

ja som mal pred tym na nom windows 7 a nenaslo mi hdd v druhom hdd pri instalacii..tak som ho naformatoval a takisto nic....a hdd je novy od seagate

v druhom notebooku*

To už je srozumitelnější ... jaks ho "naformátoval" ??? Zkus diskpart, clean, convert (najdi si o tom něco nebo přečti help).

Formátování disku nesouvisí s tím, jestli ho systém při nabootování instalačky "vidí", takže děláš něco blbě.No a Windows 7 je pěkně letitý OS a pokud ho cpeš na HW, který ho nepodporuje, tak nemusí leccos fungovat.