Výměna HDD

Ahoj,kamarád se mě ptal na takovou věc a nevím odpověď, tak se chci zeptat tady. Takže jde o to, že má firmu, kde mají firemní laptopy. Ty laptopy jsou na chlup stejný, uplně stejné konfigurace. Jeho kolegovi se ale poškodil monitor a je nefunkční. oprava by byla dost drahá. On ale na rozdíl od mého kamaráda dělá hodně "v terénu", čili ho opravdu využije, naopak kamarád v podstatě nonstop má laptop v práci na stole v dokyně s monitorem, klávesnicí atd. Stejně do budoucna plánují ve firmě upgrade. Proto je napadlo, jestli by do té doby šlo počítače si prohodit. Jenže, hardware je sice uplně stejný, ale kromě svých dat na tom taky každý má uplně jiný software a proto je napadlo, jestli by bylo možné jednoduše vyměnit HDD z jendoho do druhého. Normálně vím že to samozřejmě nefunguje, že takto kopírovat systémová data apod. nelze, ale v tomto případě by to přece teoreticky jít mohlo když je hardware naprosto totožný ne? Hodně by to ušetřilo práce a času.

Odpovědi na otázku

Pokud tam není nějaká obskurní ochrana od výrobce (což s největší pravděpodobností není), tak to bude fungovat. Zkuste to. Rozbít byste to tím neměli, přinejhorším to dáte zase zpátky. Ale na 99% to bude fungovat. Pozor při vyndavání těch disků, ty notebookový věci bývají uvnitř dost natěsno a mrňavý, ať něco neulomíte.

Pozor na problémy s licencí OS, je vázaná na zákl. desku.

Je vázaná na počítač jako celek, ale ta vazba je zpravidla jen formální. Jak jsou jednou aktivované, tak už by to nemělo nic udělat.