Výměna grafické karty

Ahoj, mám 6 let starý PC a chtěl bych vyměnit grafickou kartu za tuto: MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1. Prosím o radu, zda bude kompatibilní na mém PC a zda bude plně funkční.Díky za jakékoliv radyMá sestava je následující:MB Gigabyte GA-H55-UD3H - Intel H55, DDR3, s. 1156, ATXVGA nV Gainward GTS 450, 1GB DDR5, DVI, HDMI, PCI-ECPU Intel Core i3-540 (3.06GHz, LGA 1156) BOXHDD Samsung SpinPoint F3, HD103SJ, SATA II, 32MB - 1TBZdroj Fortron AX450-60APN - 450W (80Plus), OEMCASE ACUTAKE ACU-FRAME (ROHS version)Transcend 4GB 1333MHz CL9 Standard (2x tedy celkem 8GB)

Odpovědi na otázku

Ano, tohle bude fungovat.Jinak slabinou cele sestavy je ten priserny zdroj. Doufam, ze mate pojistenou domacnost, protoze ohen je previt.

No čekal jsem, že to někdo napíše... Ma nalítano cca 14 tis hodin. Udajně je jeho životnost kolem 30 tisic. Ale uvažuju o jeho výměně také. Díky

Nejde vubec o jeho zivotnost. Jde o to, ze uz jako novy kus to byl ryzi elektroodpad. Tohle myslim fakt vazne.Bohuzel jste nenapsal, co ma byt cilem toho upgradu. O hry predpokladam nejde. Tak proc se chystate tu GK menit?

Na 3D grafické programy (modelování, rendering)

GTX 1060 6GB je pro stařičké a pomaloučké i3-540 zbytečná. I pro i5-750 je jí škoda. Ale i levná GTX 1050 2GB bude upgrade jako prase (cca +200%), GTS 450 je už opravdu hodně stará a bez výkonu. A i k ní je i3-540 docela brzda. Fungovat by to mělo, ale bohužel se aktuálních generací AMD RX 400 a Nvidia GTX 1000 množí případy, kdy na starých deskách nejdou rozběhat. Takže určitě počítej i s tím.

zde máš to i3 v porovnání s dnešními CPU:https://goo.gl/dOXhiwAni i3-6100 není k GTX 1060 6GB úplně ideální, ale pokud nejsou peníze, tak se to dá. Jak vidíš, tak ten tvůj je na tom o dost hůř.

Je mi jasný, že je by bylo lepší koupit nový PC. Zajímá mě, zda bude tato grafika to mou sestávou nějak výrazně omezena a jestli ji má smysl pro tento PC ještě kupovat nebo zvolit něco slabšího...

Já bych ji tam necpal. Leda v případě, že by se plánovalo do cca půl roku vyměnit i ten zbytek. Jinak je to škoda peněz. To raději GTX 1050 (maximálně GTX 1050 Ti) a za zbytek peněz koupit SSD, které to slušně rozhýbe. Případně zdroj, přeci jen ten původní už nejspíš bude plný nafouknutých kondenzátorů.

ja bych ji tam necpal hlavne v pripade ze by mel v planu do pul roka upgradovat celej PC, za pul roku tu bude Vega, ceny GTX klesnou a je i dost mozne ze GTX 1060 dostane slusne na pr*del od Vegy diky novejm technologiim ktere GTX 1060 nema

Tady je prani skutecne otcem myslenky. :o)))(ono by to bylo hezke, ale nic takoveho se ke smule nas vsech nestane.)Ale sam o sobe je dobry napad ten nakup o par mesicu odlozit. Kvuli kurzu. Protoze v kvetnu / cervnu uz bude levnejsi vsechen HW.

Pokud prodejci nevymyslí nějaké prázdninové slevy. U Alzy určitě začnou už v tom květnu.

PS: A zbytek se určitě přidá, abych nenadával jen na jednoho prodejce. Musíme být přece genderově vyvážení.

Alza je jeden z nejdrazsich elektro eshopu takze se tezko bude zlevnovat podle nej

Aha, doufal jsem, že je ta ironie pochopitelná, ale asi ne.O Vánocích byly super drahé Vánoční slevy. Nyní jsou super drahé po Vánoční slevy. Tak jsem myslel, už v tom květnu přejdou rovnou na extra super drahé prázdninové slevy.

Viz tady. Pěkně se to čte, jak se tu umí dělat a vykládat zákony.http://archiv.ihned.cz/c1-65576640-nafouknute-sl...

Ano. Počítám cca do roka vyměnit i ten zbytek a tu kartu bych poté rád použil.