» Poradna » Notebooky

Vymena graficke karty

Dobrý den,chtěl by jsem se zeptat zda by bylo možné vyměnit grafickou kartu u notebooku MSI GT683DX-690CS. V této době už bohužel zaostává za standardem a měnit celý notebook se mi nechce :) děkuji za rady a tipy.

Odpovědi na otázku

Nejde.

Naivita, nebo totální debilita????

Nevím co je na tom debilního, nejsem odborníkem na HW a proto se ptám lidí, kteří o tom vědí víc než já. Žel bohu se najdou i tací jako ty kteří bohužel toto nechápou a ukazují svou debilitu.

Tyhle MSI se SB procesorem nepodporují Optimus, takže ti tam nepůjde ani Kepler. Možná by tam šla nějaká GTX675M nebo i Radeon 7970M. Pokud má laptop opravdu MXM slot, tak možnost výměny tu je. Počítejte s tím, že budete muset sehnat modifikovaný vBios, aby karta fungovala a pravděpodobně bude nutné i upravit chlazení.

Díky

Presne tohle je duvod, proc vsem, co nemaji dost penez nebo adekvatni mesicni prijem, vymlouvam herni notebooky.... Po 2-3 letech musis vymenit celej stroj, protoze v nem, krome disku a ramky, nejde nic jednoduse upgradovat... Reseni tveho problemu je ne, graficka karta vymenit nejde, pokud neni v notebooku v mxm slotu. A i kdyby byla osazena v mxm slotu, tak jeji vymena a zprovozneni nebude zrovna jednoducha.... Notebook prodej, dosetri dalsi penize a porid si levnej repasovanej notas a k tomu poradny PC na hry...

Díky za reakci. Nejde zde o finanční problém ale spíše o "citovou" vazbu

Citova vazba je dobra k rodine a pratelum, ale k vecem, obzvlast k elektronice, je uplne k nicemu. Citova vazba k elektronice muze zapricinit akorat to, ze se ti budou doma hromadit kramy, ktery nebudes pouzivat, a ktery casem ztrati uplne hodnotu. Pak budes rad, ze si je nekdo vezme aspon za odvoz... Radim ti dobre, prodej to, dokud to ma jeste nejakou hodnotu a porid klasickej pc a pokud potrebujes pracovat i venku, tak nejakej repas pracovniho notebooku....

V MXM slotu je a na zahraničních fórech najdeš i návody.Akorát je to už starý notebook a ani po upgradu nebude stejně nějak extra stíhat.

Díky