» Poradna » Notebooky

Výměna grafické karty v notebooku

Mám 10 let starý notebok Acer Aspire 5820TG se kterým jsem celkem spokojeny , vyměnil jsem HDD za ssd disk , a ram ze 4 na 6 GB.Bylo by možné upgradovat grafickou kartu aby stihala 4K video ? teď jsou 2 grafické karty ale používám jen tu silnější ne integrovanou .Ted je ATI mobility Radeon 5650 , gb , jde tam dát nějakou silnější aby stihala video 4K ?Děkuji moc za rady.

Odpovědi na otázku

Jo, ale spolu s grafikou musíš vyměnit i notebook. Nejlépe za pořádný desktop, pokud ohledně 4K videa nemyslíš jen koukání na filmy, ale i stříhání.

Tady máš foto základní desky:https://ae01.alicdn.com/kf/Hc258c5d798ef4f0b8620d... Grafika je vyznačena červeně. Takže jistě chápeš, že výměna znamená výměnu celé desky a do toho notebooku žádná deska s lepší grafikou nepasuje. A i kdyby ano, tak se to nevyplatí ekonomicky.

Pekna odpoved.

Novy laptop (nebo lepe desktop).GK vymenit nejde. Musela by se menit cela zakladni deska, kterou do te muzealie bud vubec nesezenete, nebo by to stalo nesmyslne penize. A zakladni deska s nejakou lepsi GK do tohohle laptopu stejne neexistuje.

Jak si asi představujete výměnu grafiky v 10 let starém notebooku, mohl byste to nějak rozvést? Kde ji (do 10 let starého krámu) vlastně chcete vzít, a jak ji chcete vyměnit? Jako že vezmete šroubovák, a vyměníte ji, nebo jak? Kromě toho, že to vlastně vůbec nijak nejde, což je u NTB naprosto normální. Lidi, mějte ROZUM!

V současnosti to asi nejde, nebo nevím že by to šlo. Ale to neznamená, že s tím někdo nepřijde. Dřív taky platilo: "lidi, mějte rozum... přistávat s raketou je nesmysl! To prostě nejde"... pak přišel Musk a přistál. Třeba někdo přijde s notebookem, kde půjde vyměnot GK stejně jako RAMky nebo SSD.

Nemyslim, ze prijde. Urcite nie beznej masovej produkcii.Za vsetkym hladaj ekonomicke dovody, jak u Muskovej "pristavacej" rakety (v skutocnosti je to iba 1. stupen) tak i CPU, grafika, RAM pevne pajene na doske u novych NTB. Kedysi boli sloty na RAM v NTB bezne, dnes su na ustupe a vacsina modelov NTB ma RAM pekne naletovanu na doske. Za 1) tlak na cenu, kazdy cent usetreny pri masovej produkcii sa pocita a za 2) tlak na nizsie rozmery a hmotnost. U bussiness modelov NTB su sloty na RAM dost bezne i dnes. NTB ma nizsiu zivotnost nez klasicky desktop, pocita sa, ze sa vymeni cely, nepocita sa u neho s upgradom, takze vymenittelna grafika by iba zbytocne zvysovala cenu a hmotnost. A navyse by vyrobca musel riesit fyzicku/HW a softwerovu podporu pre rozne generacie/modely grafik.

ma to prvu generaciu CoreI, takze nieje to na dnes delo, ale da sa, na emaily a jemne internetovanie staci. Tes sa, ze ti to este funguje a dufam ze uz setris do prasiatka, ked nie, silne odporucam zacni setrit $$$ na novy. Ak chces strihat akekolvek video tak desktop, nie notebook.

:) debilnejsi nazov uz intel nemohol vymysliet, kore iiiii, vyzera to jak corel ale je to core (velke)i.