» Poradna » Notebooky

Výměna grafické karty v notebooku lenovo G585

Dobrý den,mám notebook LENOVO G585 a bohužel mi z nějakého důvodu začal blikat displej..nejdříve to začalo vždy až třeba po hodině užívání, ale nyní již bliká ihned od počátku co pc zapnu(bliká hned od první chvile kde se ukazují data bios atd, tudíž jsem usoudila, že to pouze systemová chyba windows či vir být nemůže..)Jediné rozumné vysvětlení mě napadá, že odešla grafická karty :( PROSÍM MŮŽETE MI NEKDO PORADIT ZDA V TOMTO NOTEBOOKU LENOVO G585 JE MOŽNÁ VÝMĚNA GRAFICKÉ KARTY? jestli ano, tak přibližná cena? S notebookem jsem velice spokojena..nerada bych o nej přišla uplněPředem děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

uživatelsky nelze. Leda přepájením a do toho bych se nepouštěl. Rozhodně ne u G585Teoreticky tato vada může být způsobená i vadným LCD, nebo kabelem, který k němu vede.

no ... máš baterku? Tak nejdřív zjisti zda pokud LCD "zhasne" zda je vidět co je na něm zobrazeno. Pokud ano, je LCD ok a je třeba vyměnit pouze INVERTOR. Nech udělat odborný servis.

Než budete odepisovat grafickou kartu, zkuste nejdřív připojit notes k nějakému externímu monitoru. A pokud bude blikat obraz i na něm, je opravdu závada v GK. Pokud ne, může jít o vyměnitelné díly (samotné LCD notesu, kabel mezi základní deskou a LCD-vede v pantech a může se "zlomit"), přip. problém se studeným spojem na základní desce. Takový problém může odstranit tzv. reball, zapečení ZD v troubě a podobné techniky. Nicméně je to jen pro zkušené amatéry, servis nebo lidi, co už nemají co ztratit a je jim jedno když ZD v troubě rozpečou na sračku.Typ grafické karty lze obvykle vyčíst ze specifikace, kterou si na netu najdete podle čísla P/N (nebo Model Nr.). To číslo najdete na štítku na spodku notesu. Pokud máte štítek odrbaný/nečitelný, musíte ve Win použít program Everest nebo Aida64 nebo podobný, který vám ukáže HW konfiguraci vašeho stroje.