Výměna grafické karty- plug and play?

Koupil jsem si grafickou kartu Radeon 5450 HD místo integrované GeForce 7025 co mám teď. Stačí jen novou kartu dát do slotu a spustit Pc nebo se musí ta integ zakázat, např v BIOSu? Radši se zeptám nežabych něco zkurvil.... Díky

Odpovědi na otázku

Ve většině případů co vím tak stačilo kartu zastrčit nahrát k ní potřebný soft a bylo.Záleží co máš za desku a co na to BIOS.

na tema vymeny karet od ruznych vyrobcu najdete presne popsane postupy - ma to svoje zakonitosti, ktere se nevyplati ignorovat .-)

Toto ale není výměna.

ne? a co to tedy je? jelikoz ma dve karty, zname vzajemne se mlaticimi ovladaci, nic jineho nez prosta vymena s tim udelat nejde - s jedinym rozdilem: onboadr kartu tezko vynda, takze ji musi zakazat...

To je pouze doplnění pc o nový HW.
Nevím jak by asi vyndal int gr kartu ze zákl desky.Já jsem v životě neměl problém s ovladači od int karty s ovlad interní gr karty.Zrovna tak s integrovanou zv kartou a inter zv kartou.Ovladače mám nainstalované od obojího a záleží pouze kam připojím konektory a co nastavím jako výchozí(což u gr karty nebylo ani třeba).
Jiná věc je výměna interní gr karty za jinou.

Existují dvě krajní meze. Ať připojíš monitor na MB nebo do karty, pojede vše vs rozbití OS, končící přeinstalací (klon OS nemáš, že ne?)

Jednoduše, nainstaluj grafiku, připoj monitor, až budeš ve Windows, tak můžeš odinstalovat integrovanou a v BIOSu ji zakázat. To ale nebude potřeba, protože dedikovaná grafika bude pro systém primární.