» Poradna » Mobily

Výměna displeje..

Dobrý den u televize LG 43UM7000 jsem si rozbil displej půlka jde a na půlce je pavouk s černou obrazovkou Tv je měsíc stará stála 7900 má smysl ji dávat na opravu a dá se vůbec nějak opravit taková závada děkuji moc za odpovědi

Odpovědi na otázku

zavolej si do servisu LG, tohle ti nejspíš odhadem řeknou i po telefonu. Vzhledem k tomu, že i u telefonů stojí výměna displeje tak 3000 Kč, tak mám pochybnosti, zda se to vyplatí...

nam teraz doniesli velku telku (vela palcov neviem kolko ale okolo 42) z reklamacie a klient si pre nu prisiel az o 2 tyzdne. Ked sme ju rozbalili, tak display rozbity ako pises... u kuriera uz nieje mozne uplatnit reklamaciu, lebo ti nikto neuveri, ze sa to stalo pri preprave.. tak ze novy display na nase naklady. Zohnali sme firmu co to vie dodat a display sme neobjednali. Kupili sme novu telku, lebo bola lacnesia ;)

42 palcov neni vela palcov.Já tedy novou telku nekupuji, ale z pohledu výhodnosti je nejvýhodnější (v Kč/palec^2) nyní 55 palců.

to je snad irelevantne, ked sa bavime o vymene displaya. Ja tu mam 40" monitor a ked sa pokazi, zas kupim 40", max 42, lebo pri vacsom sa uz neda sediet. Mensi ako 32" by som ale nechcel aj keby som tu nepozeral filmy

z pohledu výhodnosti na cenu přepravy vzdálenost / hmotnost / bezpečnost je nejvýhodnější Airbus, ale jezdím kombíkem...Podobné je to to i s velikostí úhlopříčky

samotná výměna displeje není až tak velký problém pokud by si znal průmyslové označení displeje co je na něm na štítku tak by sis to mohl najít třeba na alibaba.comale to značení je skryté pod krytem TV .... ale počítej že tak 4-5tis min. to bude..

U Embedded PC jsem také řešil poškozený display. Našel jsem výrobce displaye a ten mi odepsal, že mi nic nedodá, že tento display je vyrobený pouze pro výrobce konkrétního embedded. Poté jsem dohledal i skutečného čínského výrobce a odpověď byla kupodivu stejná. Nezbylo než za 19 inch zaplatit 4000 EUR...U spotřební elektroniky typu TV bude vše fungovat jinak než v industrial segmentu.