» Poradna » Notebooky

Výměna disku v ntbku za SSD a Windows 10

Zdravím, mám již postarší notebook HP Probook 4520s, u kterého už bohužel pomalý disk nestíhá s rychlostí mojí práce - je tam původní 640 GB a 5400 ot. ale kapacitu disku vůbec nevyužívám a chtěl bych jej tedy vyměnit za rychlejší SSD. Je to u tohoto modelu možné? (Spodní strana je celistvá a neobsahuje žádné odnímatelné krytky).Další potencionální problém nastávající v případě výměny - na notebooku běží W10... četl jsem že licence W10 je vázaná na HW kombinaci počítače, když se tedy rozhodnu vyměnut disk (a tedy se HW změní) budou windows dále fungovat?? Děkuji za případné opdovědi.

Odpovědi na otázku

licence na W10 pri vymene disku zustava. Lze to na SSD bud naklonovat z puvodniho disku a nebo nove nainstalovat.Pristup k HDD je u tohohle modelu zhora, je myslim napravo pod touchpadem. Jak rozebrat napr. tady.. https://www.youtube.com/watch

Rozborka je fakt zábavná, hlavně nepolámej umělohmotné západky a výstupky s dírama pro šloubky na klávesnici, ty panely jdou ven celkem snadno, když znáš směr kam zatlačit.Windows sice jde naklonovat z HDD a SSD, ale pak je potřeba ručně přenastavit pár věcí, např. aby na SSD nedělal defragmentaci a používal trim. Při instalaci si to všechno nastaví sám a když instaluješ z USB flash, tak to trvá podobně jako klonování.

díky moc za odpověď! snad to nějak dám dohromady

Ahoj, je to tak jak píšou kolegové přede mnou. Já používám na klon disku program ToDo Backup, který je v základní verzi free a nemám s ním problém. Zatím naklonoval vše co jsem chtěl. Stáhnout ho můžeš u výrobce třeba tady : http://www.todo-backup.com/download/Ahoj