Výměna CPU u notebooku

ahoj.. dnes jsem si editoval fotky ve photoshopu na svém notebooku a už delší dobu jsem si všímal že při práci kterou na notebooku dělám se CPU zatěžuje permanentně na 100% tak jsem začal hledat řešení a jako jedna z možností je výměna CPU ... takže se obracím na vás - chytré hlavy na poradně jak na to a případně za jaké cpu stávající vyměnit ?popř. nevyplatí se spíš si koupit stolní počítač který už delší dobu plánuji ? budu rád za každou pomoct Děkuji...notebook - https://www.czc.cz/acer-nitro-5-an515-51-53y...

Odpovědi na otázku

budes sklamany :) lebo aj ten stolny (co je inak vyborny napad) ti pojde cpu chvilu na 100% ked nieco robi ;)

... " ... koupit stolní počítač který už delší dobu plánuji ? ... " , tak "plánuj dál ... ... a nebo si už "stolní" PC koupíš? ... ...

o to nejde.. jde o to že i když to pojede na 100% tak to pořád větší výkon na 100% na lepší cpu než na horším... to je jako kdyby jsi řekl že když jede škodovka 100% rychlostí a ferari 100% rychlostí obě jedou na 100% ale jedno je rychlejší FacePalm

ano, je to tak. Obe idu na 100% ale ferrari je rychlejsie. Asi nechapes ako funguju % ;)

Na druhou stranu, pokud jsou po ceste dostatecne vysoke retardery, tak i ta skodovka muze byt v cili driv. Nehlede na procenta.

principialne nemoze lebo by si porusil predpoklad z ktoreho vychadzas, ze obe idu na 100%

Teoreticky: Ferrari muze viset za vanu na retarderu a motor jet na 100%. Skodovka, muze po jistem, i kdyz fatalnim, opotrebenim tlumicu, pokracovat pri plnem vykonu motoru, tedy 100%. Samozrejmne, predem je dulezite definovat, co je 100% a co je cil, nehlede na jine, nemene dulezite veliciny.

ano, ked to budes prekrucat a vymyslat ako pravnik, tak moze visiet na retarderi. Normalne je "ist na 100%" ist plnou rychlostou.

Ovšem ty sis nestěžoval, že ti to zpracování jede pomalu, ale že je procesor zatížený na 100% Tak jen aby ses nedivil, že to bude zatížené stále na 100%, ať tam dáš jakýkoliv procesor

na práci s grafikou (nemluvě o videu, 3D nebo hraní her) je desktop vždycky lepší. Větší monitor, pohodlná klávesnice, možnost upgrade / obměny komponentů, přidání většího disku apod.

no já mám probém v tom že hodně cestuji a "doma" jsem třeba 10% svého času takže bych potřeboval spíše upgrade tohohle notebooku protože na nový není rozpočet navíc hry co hraju rozjedu na téhle grafice a disk jsem si už vyměnil za 2TB SSD což stačí a RAM jsem přidal taky abych měl 16GB takže ted mě zpomaluje jen to cpu... u kterého si ale nejsem jist :)

Bohuzel, tvuj laptop ma CPU pripajeny na desce.

tak to je problém, který hádám nemá nenásilné řešení že ?

Překvapivě má - upgrade výpočetního výkonu notebooku se provádí nákupem nového výkonnějšího notebooku.

jak jsem už psal... tenhle notebook jsem si už upgraidoval a nemám rozpočet na celý nový notebook takže jsem to řešil např přidáním RAM nebo novým SSD navíc notebooky potom stojí 30 tisíc a to nemám .

Když nejsou peníze, tak ten notebook aspoň vyčisti od prachu a dál to nijak neřeš.

No to je, rekl bych spise problem, ktery ma pouze nenasilne reseni Ovsem ne levne. Jakekokoliv nasilne reseni, muze vest jedine ke koupi toho stolniho pocitace.

Jak dobre umis pajet? A jakou mas k dispozici pajeci stanici?

To asi nebude ta spravna volba Jen tak pro inspiraci: https://www.youtube.com/watch

hlavně při pájení je dobré se držet zásady "když to voní jako kuře, tak to držíš špatně" https://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2...

Tady se evidentne nanasi pasta na chladic, to nema s pajenim nic co do cineni

Nektery fotky jsou fakt sila https://imgur.com/gallery/OQndy

Dulezite je, ze ma ochranne oranzove bryle a barva toho na chladici ladi s oblecenim.

poctivýho nepálí.