Výměna CPU, je na tom něco?

Zdravím,splašil jsem Tualatin 1GHz a chci jej vyměnit za svého Coppermine 900MHz, CPU se dá zrušit statickou elektřinou?Podle jedné knihy co sem četl má Coppermine jádro nekryté IHS, takže jej lze jednoduše při oddělání chladiče poškodit.. ?Taky Tualatin běží na 1,475V a Coppermine na 1,75V, může nastat problém?Díky

Odpovědi na otázku

Bežné CPU nie je odolné voči statickému výboju, takže je možné ho takto "znefunkčniť".

kdyz jsi to nikdy nedelal tak problem nastat muze. Vsechny komponenty muzes odpalit statickou elektrinou. BYt tebou tak to sverim nekomu zkusenejsimu (mimochodem moc velky rozdil nepoznas)

A vis urcite ze tvoje deska Tualatiny podporuje?

čipset i815EP, tuleně podporuje...

No nevim. Nemusi to nahodou byt 815EPT?

Podle toho co sem čet tak i815EP tuleně bere...tak snad. díky

Wikan ma pravdu, podivej se napred na stranky vyrobce desky!!! Teda jestli nechces mit smazeneho Tulene...

BIOS ho musí poznat, aby mu uměl nastavit napětí atd. Nepotřebuješ novější verzi?

Me slapal i v bx desce - slot1 pres redukci. Myslim ze na pctuning toho byla plna diskuse.

Mám na desce chipset 815EP a mám v něm tuleně.