» Poradna » Mobily

Výměna baterie u Xperia XZ Premium

Včera mně došla po dlouhé době zásilka z AliExpressu. Úplnou náhodou jsem se dozvěděl v Mironetu na Chodově že zrovna u mého telefonu jsou nad baterií vedené jakési plošné spoje u okraje viz odkazhttps://ulozto.cz/tamhle/OKVHWHDzCuxk!ZJRjLmR2A2RjBTZjBGN5Awx4MQWwBTg4qHAOMKcyK014YJDjMD==Oni to tam mají jako upoutávku na pojištění. A mně přišlo toto :https://ulozto.cz/tamhle/ZQjk0AlkibXX!ZGWwAGR2AGt1LzWxZQtjLmNlAQNkZIuLLzx2GSIYqUOEqmLmAD==Raději jsem to ihned odložil protože bych si nerad zničil telefon. Viděl jsem spousty videí na YouTube ale ne konkrétně k této Xperii. Už tedy vím že budu muset být opatrný abych si tam někde neponičil vedení těch plošných spojů. Ale jak je to s lepením? Mně nic k lepení nepřišlo. Přeci celý tem kryt je přilepený. Baterie je přilepená. Mám doma oboustrannou pásku na koberce. Mám i oboustrannou lepící profi pásku která udrží na zdi třeba zrcadlo ale toto musí mít určité konkrétní řešení. Lidi kteří se tím budou zabývat musejí na toto znát postup. Co by jste mně k tomu poradili?

Odpovědi na otázku

Nepúšťať sa do niečoho načo nemáte potrebnú skúsenosti a výbavu. Odniesť do servisu za poplatok to vymenia, a zrobia tak ako to má byť.

Obrázky nahrávej na ctrlv.cz, z uloz.to nefungují pořádně odkazy.

Vždyť na tom videu je to vidět co a jak. https://m.youtube.com/watch

Radši to odneste do servisu. Už vidím jak urvete kus flexy a stejně to budete muset do servisu odnést a bude to daleko dražší.

A ještě bych Vás chtěl upozornit.. že dle upoutávky na pojištění co mají v Mironetu tak je vidět, že zadní kdyt u tohoto modelu je skleněný. Tudíž se může stát, že i při nahřátí a sebeopatrnějším sundáváním Vám to může prasknout a vletěl do oka. Jinak přilepit zpátky lepší než oboustanka, která časem stejně přestane lepit - kvůli prachu je lepidlo B7000 nebo T8000 tisíc. Znovu radím odnést to do servisu.