Vymena - CMOS baterie starsi HP notebook

Prosim o konzultaci?
Do laptopu z roku 2002 HP nx5000 jsem koupil novou lithiovou baterii v GM electric, 3V CR2016, kabel jsem pouzil puvodni (kovove platky od kabelu co byly puvodne na polech nabodovane jsem pretahl smrstovackou a zlehka ohral pistoli, drzi jak nabodovany
Presto baterie nefunguje, po rozpojeni na ni namerim cca 1,5V a napeti postupne narusta ke 3V? Kde muze byt prolem, napada me snad jen mala kapacita nove baterky, nebo je potreba nejakou specialni baterku typu CR2016, mate nekdo zkusenost s vymenou?

Odpovědi na otázku

a nepatří tam baterie CR2032?

pokud naměříš jen 1,5V, tak je něco špatně... musíš změřit rovnou více než 3V u nové baterie

Pokud tesne po odpojeni vidis, ze napeti stoupa, je tam po pripojeni zkrat. Dulezita je take polarita monoclanku (+-). Odber byva nekolik mikroamper a clanek vydrzi mnoho let. Ted uz je napul zniceny. Odstran zavadu a kup novy.

nikde jsem treba u te koupene baterie nenasel udaj o kapacite asi jeden vyrobce dela CR2016 s jednou kapacitou, a tak ji neuvadi Ale pri odberu v radu mikroAmper je to asi stejne jedno Jeste zkusim proverit ten zkrat, dik za postrehy

CR2016 ma cca 80mAh. Tzn., ze z ni muzes odebirat 80mA po dobu jedne hodiny. Ale aby to nebylo tak jednoduche, tato hodnota plati, jen nad napeti 2V.

Na lithiovou baterku nesmíš pájet! (baterka se tím poškodí, i když se zpočátku může zdát v pořádku). Kup si baterku s přibodovanými praporky, na které už můžeš s opatrností pájet.
Mezi baterkou 2016 a 2032 je rozdíl v tloušťce: Baterka 2016 má tloušťku 1.6 mm a baterka 2032 má tloušťku překvapujících 3.2 mm. Takže většinou je lépe použít baterku 2032 s praporky pro pájení. GME je má v nabídce.

Můj názor je ten, že jsi buď baterii zapojil obráceně (přehodil + a -), nebo je něco v nepořádku na mainboardu notebooku (a s tím asi nic neuděláš).

Jasne je tam studenak. JA to normalne priletuju pajkou, tak se to trochu ohreje to neva, kalafuna ale asi nepomuze aspon me nepomohla, je potreba kyselina na letovani, koupit nebo chlorid zinecnaty + staci trochu kyselina solné HCL a stara tuzkova baterka je ze zinku akorat to bude trosku prekyseleny ale to neva, slo by to jeste neutralizovat.. lary