» Poradna » Ostatní

Vylepšení zvuku

Ahoj,chtěl bych se zeptat, zda by šla vylepšit nahrávka zvuku, pokud je v ní - podle mého - elektromagnetické rušení, nebo jak se tomu říká. Prostě to, když dám mikrofon blízko reproduktoru Nevěděl by někdo, zda se dá to rušení minimálně zminimalizovat?

Odpovědi na otázku

V programech pro editaci hudby obvykle najdeš nějaké filtry pro redukci zpětné vazby.

To není elektromagnetické rušení, to je akustická zpětná vazba. Tu frekvenci jde pomocí ekvalizéru docela dobře odstranit, ale pokud to zapískne silně a zrovna v době, kdy je tam nějaký užitečný zvuk, tak to bude problém.

Na to je ideální například RX6 od Izotope. (https://www.izotope.com/en/products/repair-and-ed... )