Vylepšení sestavy PC

Dobrý den,chtěl bych se vás zeptat ohledně vylepšení mé sestavy.Jde mi o koupi nového GPU a CPU. Chtěl bych se zeptat, co by jste mi doporučili.GPU jsem myslel do cca 9000 kč a CPU max. do 6000 kč.Zkrátka bych do toho chtěl dát maximálně 14-15000 kč. Jde mi spíše o hraní a trošku nějaké to programování.Moje aktuální sestava:GPU: RX 580 8GBCPU: R5 1600XRAM: 16GBZakl. deska: ASRock B450M-HDV R4.0 - AMD B450Zdroj: Seasonic Focus Plus Gold - 550WPředem děkuji za odpovědi a na případné dotazy.

Odpovědi na otázku

A co je špatného na 1600X? Na tom musí běžet všechno.Pokud chcete výkon vylepšit, tak kupte jen grafiku a je to. Investice do lepšího CPU se, dle mého, moc nevyplatí. Ano, když půjdete do řady 3000, tak tam zlepšení bude, přeci jen má vyšší výkon na jádro a je vůbec lepší ve všech ohledech, ale nejsem si jistý, zda to stojí za ty peníze.

Dobrá děkuji, dejme tomu že tedy CPU nechám. Jakou teda grafiku by jste doporučil? Řekněme do těch 10000kč.RTX 2060 nebo teď novinku RX 5600 XT? U RX 5600 XT jsou teda nějaké problém ohledně biosu co jsem slyšel.

Nejsou problémy ohledně biosu. Spíše se jen na poslední chvíli rozhodli změnit nastavení a zvednout výkon. To má za následek, že některé karty toto vylepšení dostalo, některé nedostaly, některé teď na trhu jsou ve dvou verzích. Jinak je to spíše o tom, čeho jste fanda, a zda náhodou ta nebo ta karta není výrazně lepší ve vašem oblíbeném titulu.

nejde len o bios ale o certifikaciu RAM modulov, kedy MSI a ASUS dostali pomalsie ramy ako Sapphire... tak sa stazuju a konkretne MSI ohlasilo neplanovany gamingZ model, ktory bude mat tie rychlejsie ramy.

Jistě, ale i na té Gaming X se nechají ty paměti přetaktovat, nebo jsem to alespoň někde viděl. Je ale pravda, že to není nic zaručeného. Co považuji za větší fail je to, že tyhle prémiové modely nedávají nyní (po tomto AMD úskoku) smysl a připlácel by za ně jen blázen. Sapphire Pulse je teď jedna z nejlevnějších, má ten zvednutý výkon a rychlejší paměti a přitom má velice slušné provozní vlastnosti. Očekávám, tedy, že se ještě budou hýbat ceny. Nebo nechápu proč bych měl připlácet 1500Kč za GamingX nebo i očekávanou GamingZ, pokud by stála stejně jako GamingX.

lebo gamingX sa nepokazi a sapphire prezije zaruku presne o den. Nic od sapphire nikdy nekupim ;) grafiku jedine asus alebo msi. Ano, som zaujaty, ale vychadza to z dlhych rokov skusenosti - napr. MSI dosku by som kupil iba keby nic ine nebolo skladom a nemohol som cakat :) lebo K7N2 pre athlonXP boli naprd, asus sa nepokazil ani jeden, tak odvtedy beriem asus.

a este si pockajme rok dva, vobec by som sa necudoval, keby sapphir mal tie iste 12Ghz ramy ako ostatni, iba ich pretaktovali na 14 a predavaju ich ako 14 - co prave asus a msi spravit nechceli. Budeme vidiet na chybovosti :) napr. EVGA sa vysralo na riadne napajanie a horia im karty...

Za 10 000 se poohlédni po 5700XTTa je na tom výkonem lépe, než 2060.https://www.alza.cz/gaming/msi-radeon-rx-5700...

No, tam bych ale asi musel si pořídit lepší zdroj.Ale peníze které jsem chtěl původně na lepší CPU bych mohl obětovat na koupi zdroje.

Nepotřeboval, zdroj máte výborný. Neměl by mít s takovou kartou žádný problém. Otázka spíše je, zda kupovat takto základní model RX 5700XT. Stejně tak si ověřte, jak moc pomalejší jsou karty RX 5600Xt s vylepšeným biosem. Pokud by to bylo jen o trochu, tak nemá cenu cpát peníze do RX 5700XT.

Tento zdroj nebude mít problém s žádnou dnešní grafikou. Ani kdybys tam dal RTX 2080 Ti.

5700XT Nitro nebo 5700XT Strix za 11500 a je vystaráno a ještě ti zbude