Vylepšení počítače

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda má cenu vylepšovat pc s Intel Core I5-3470 CPU (3,20Ghz), RAM 4GB, HDD 500GB, Intel(R) Graphics 2500. Pokud by to šlo tak co vylepšit. Chtěl bych na tom hrát hry jako War Thunder, Farming Simulator 2019, Slime Rancher, League of Legends a Rocket League. Předem děkuju za odpověď :D. Laloy62

Odpovědi na otázku

vylepsi to ako celok. Vsetko co mas teraz zahod a kup cele nove. Na dnesnu dobu mas malo RAM, nemas SSD, grafiku kartu a nevieme aky mas zdroj.. Kedze to ma tak 8 rokov, tak nema vyznam do toho investovat.

Ano pc je starý asi 8 let. Jinak moc děkuju za odpověď :D

To nám nemusíš psát, to my víme. Kdyby byl o rok mladší, byl by v něm o rok mladší CPU řady 4000.

Ale jo, přidej 4GB RAM a kup nějakou použitou grafiku GTX 1050ti a zahraješ si.

dobře děkuju, na grafiku jsem koukal ale mám počíatč velikosti mini tower takže menší než normální a nevím jaká grafika do něj pujde

Ta 1050(ti) by se tam snad vejít měla v pohodě.

Dobře kouknu na internet. Děkuju

I do mini toweru se mohou vejít velké grafiky, ale nemusí. Je to údaj o ničem. Dej sem odkaz na bednu, co máš.

bohužel našel jsem jen ten to odkaz https://eshop.rekam.cz/HP-Compaq-Elite-8300-MT-d...

U toho není velikost grafiky prakticky nijak limitována. Rozhodně ne u grafik, které do toho má smysl kupovat. Limitovat tě bude slabý zdroj, umělá omezení od HP a tvůj rozpočet.

Zdroj mám 320W

Na hry potřebuješ hlavně grafiku, takže pokud tam je jen Intel HD 2500, tak začni u ní.Pak ti pomůže více RAM a SSD, protože 4GB je dnes fakt málo a pomalý HDD ti z toho dělá jen línou plečku. Tím bych skončil. Další krok už je jen nové PC.Otázkou je, zda to není zase nějaký repas značkové sestavy, kde budeš limitovaný debilní bednou a slabým zdrojem.

Dobře moc děkuju za odpověď.

Právě s bednou mám problém je to bedna Mini Tower a je menší než normální bedna takže ani nevim jakou grafiku vybrat aby se tam vešla

Tak buď konkrétní. Napiš, jakou máš přesně bednu, jaký máš přesně zdroj a jaký máš přesně rozpočet.

bedna https://eshop.rekam.cz/HP-Compaq-Elite-8300-MT-d... zdroj mám 320W a rozpočet stanovený nemám ale nechci za to zase dát majlant

Tak napiš nějaké číslo. Já bych tam dal třeba GTX 1650 Super, která stojí cca 4500,-, ale ty mi jistě napíšeš, že jsi si přestavoval méně.

šly by 3000Kč

Za to z nových nic. Mrkni po jetých GTX 1050 Ti s cenou kolem 1500,- (více nemá smysl dávat), případně GTX 1650, ale těch ještě moc nebude.

dobře moc děkuju

Každá modernější grafika v tom bude hotové dělo. Hlavně to potřebuje 8 GB RAM. Počítám, že tam je 2x2 GB (je potřeba se podívat do bedny), takže to budeš muset hodit dopr* ty paměti, a koupit aspoň těch 8 GB DDR3 (2x4 GB). Do 6 stovek by ty ramky měly jít dát.Grafiku musíš koupit jetou, pokud nechceš dávat podstatně více než 3 tisíce Kč...Např. RX 560/4GB nebo GTX 1050 Ti/4GB, obojí jde koupit jetý za zhruba cca 1,5-2 tisíce Kč na aukru.Do 3 tisíc Kč by ten upgrade měl vyjít.

Já nemyslel 3000 za celý upgrade to mělo být jen za grafiku

a je tam jedna 4GB RAM

a začínám si myslet zda by nebylo lepší koupit nový pc

vazne? Lebo som ti to nepisal ako hned prve.

Za tu trojku jetá grafika a jeden modul 8 GB DDR3. Ideálně i nějaké to SSD, aby to trochu ožilo a víc ani korunu.

dobře

Minitower není žádná malá bedna. Tam se vejde všechno. Průšvih ale může být se zdrojem nebo deskou, že může cíleně odmítat neHP komponenty.

aha dobře

HP 8300 ukousne standardní ne HP komponenty, jen RAM je potřeba potvrdit v BIOSu. Kromě tedy zdroje, patrně tam mají na desce pro zdroj speciální konektor.