Vylepšení PC

Zdravím, bohužel se v PC těžce nevyznám a tak se chci pomocí vašich odpovědí něco přiučit a dostat rady. Mám tento počítač: https://www.tsbohemia.cz/barbone-skyrider-lite_d23... Cca 2 roky Přikupoval jsem do něj 8GB RAM paměti, jinak vše původní Používám ho čistě na střih videí v Adobe Premier 2017 a bohužel už při full HD se seká, náhled na nejnižší detaily nejede čistě. Pro Premiéru se doporučují RAMky, které samozřejmě můžu přikoupit, zbytku už bohužel vůbec nerozumím. Teď mám budget 10.000,- Dá se za to dokoupit něco, co by rapidně zvedlo výkon a umožnilo stříhat třeba i 4K video, či je lepší našetřit a koupit zcela nový počítač? Pokud možno vyjadřujte se celými názvy hardwaru, opravdu tomu nerozumím, díky moc. Předem díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

vraž tam nějakou I5

Takže je jedno, jakej procesor tam narvu? Pasují všechny?

Ne, jen všechny do patice 1150. Takže na aktuální 1151 zapomeň. Stejně tak na starší 1155 / 1156.1150 podporuje procesory řady 4000 a 5000. Tedy třeba až i7-4790(K) nebo i7-5775C.

Dobře, díky moc.

akorát podle desky bych tam zase takový zabijáky nedával

Po dvou letech můžou být chladiče plné prachu a procesor i grafika se mohou přehřívat.Čistils to někdy? Je tam zdroj Eurocase. Ten je hodně mizerné kvality.Je možné, že odchází.Máš šanci si od kámoše půjčit lepší zdroj na vyzkoušení? Moc výkonu to sice takhle nemá, ale napřed by bylo dobré vyzkoušet uvedené. Mělo by to jít pomalu, ale sekat by se to nemuselo.