Vylepšení HW

Dobrý večer. Už cca rok mám novou PC sestavu - GTX 960, Intel Core i5 -4590, 8 GB RAM. Chci se zeptat, jestli by něčemu pomohlo dokoupení RAM třeba na 12 nebo 16 GB ? nebo jestli by to bylo spíše na škodu?Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokud ti chybí výkon ve hrách, vyměň grafiku. Více RAM ti u GTX 960 nic nepřidá.

Především ty musíš vědět nakolik využíváš stávající ram, aby ses mohl rozhodnout zda má smysl přidávat další. Pořiď si pro informaci např. http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... Jinak zbytečně velká a nevyužitá ram je na škodu pouze tvé peněžence...

Prodat grafiku a koupit třeba jetou 970 (ideálně ještě v záruce), přidání tam nad 8 poznat dle mě nepůjde, málo kdy těch 8 nestačí...

To fakt záleží na tom k čemu (a jak) PC využíváš. Někomu může v pohodě stačit i 4GB RAM, pro jiného je 8GB málo...