» Poradna » Programy

Vylepšené řízení spotřeby-jak zapnout?

Při instalaci WinXP bylo v BIOSu ACPI vypnuté. Nyní jsem jej zapnul ale jak systému  řeknu, že po stisknutí tlačítka napájení se má vypnout a že má vypnout i napájení PC ? - potřebuji doinstalovat v napájení kartu rozšířené možnosti.

Odpovědi na otázku

Za prve ACPI nie je vylepsene riadenie spotreby (to bolo APM ;).Ak si instaloval Win s vypnutym ACPI, a chces ACPI mal by si nainstalovat Win nanovo aby to slo korektne so zapnutym ACPI (proste mas smolu, Win instaluju ine veci ak je ACPI vs. ak nie je ACPI).Potom najdes v ovlad.paneloch-energia nastavenie ze co sa ma urobit ak sa stalci power button (vypnut alebo rezim spanku atd)

Diky.Pomohlo zapnuti ACPI v BIOSu a pak preinstalace WInXP (Velice draha zkusenost)

stacila by oprava :) a pred tim trochu hledat - mluvil jsem o tom v jinem prispevku - pri startu preinst. v momente, kdy je moznost zmacknout F6 pro dodatecne ovladace zamcknout F5 a vybrat PC s ACPI :) STejne i tak to trva zatr sakr dlouho - bych Vam pral vide, kdyz jsem vzal disk ze serveru a pripojil do jineho - Suse 8.1 - nabehl jako kdyby nic - vse funkcni a nic po mne nechtel :)