Vykonny a spolahlivy HDD 7200 rpm.

Je nieco lepsie na trhu 7200 otackovych HDD ako WD RE4, resp. Seagate Constellation ?
Nemyslim na SSD ani Velocirapory a pod.

Odpovědi na otázku

Co třeba Hitachi UltraStar.

Myslis ten 15000 rpm ?

Ake su skusenosti s Ultrastarmi ? Diky.

Ty s 7200 otáčkami. A to jsem ještě zapomněl na řadu DeskStar Enterprise.

Pokud bych uvazoval o necem spolehlivem, sahl bych po 2 jmenovanych z dotazu. Dale uz bych se nepidil. S ohledem na cenu je to nejlepsi mozne reseni do RAIDu.

Do serveru bych zvolil první možnost, WD má teď technologický náskok u serverových disků. Seagate také není špatná volba, v serveru mi dlouho žádný neodešel.

Je nejaky rozdiel medzi serverovym a desktopovym HDD ?
Diky.

Těch rozdílů je víc, zjednodušeně by se dalo napsat, že serverové disky jsou pro průmyslové použití a desktopové pro normální (spotřební) užití. Serverové disky jsou vyráběny s větší životností a spolehlivostí pro nepřetržitý provoz, dokážou obsloužit víc požadavků na přístup na disk. Desktopové disky jsou vyráběny obvykle pro užití 8/5 (kromě Hitachi) za použití nejnovějších technologií, což někdy přináší problémy. Serverový disk můžete klidně použít v desktopu, ale desktopový disk v serveru přinese jenom problémy, obzvláště pokud se použije pro RAID. Pochopitelně největší rozdíl je vidět v ceně .

diky