Výkonné pc za super cenu .Co je na tom pravdy?

dobrý den, našel jsem na internetu levné a podle toho co píše i výkonné pc. Vyplatí se za tu cenu?poprípadě jestli jste už nekdo kupoval takhle prez aukro neco takového jaké máte s tím zkušenosti?

Odkaz na to pc zde: www.aukro.cz ...

Odpovědi na otázku

Otázka je jaká je zákl. deska, grafická a zvuková karta a další příslušenství. Při aktuálních cenách HW to zase takový cenový zázrak není. Na př. udávaný procesor je za 2200.-,HDD za1600.-, 1GB RAM za 400.-. A na to, že je to prakticky bez záruky a nevíte co to má za sebou? Když si to postavíte sám tak to asi vyjde na stejno a víte na čem jste, o dvouleté záruce na jednotlivé komponenty ani nemluvě, pokud je koupíte u solidního obchodníka. A těch už pár je.

presne tak.
"GrafikA ATI Saphire 1024MB" - to je myslím dostatočné odôvodnenie prečo to nebrať

no ati sapphire nove(viz: HD4870) trumfnu Nvidie... jenze vykonna grafika v tom pc asik nebude

samozrejme, ale v tomto prípade je napísaná iba veľkosť pamäte takže tá karta asi nebude až taká výhra
bude to inak asi táto:
www.sapphiretech.com ...

Žádná samostatná grafická karta tam není, stačí pozorně číst:

Chipset: AMD 690G + SB 600
Front Side Bus: 2000 MT/s HyperTransport™
Memory: Dual channel DDR2 800/667/533 x 4DIMMs, Max 8GB
VGA on Die: Integrated

Podobné PC sežene u místního prodejce, nebo v eshopu za lepší cenu...

Ono stačí pootočit kolečkem toho hlodavce na stole...a:
"ATI Saphire 1024MB" - sic!

Ono se i do desky s integrovanou grafikou v čipsetu (AMD690) se dá dát GK, když je kam...
"Expansion Slots: 1 x PCIe x16, 1 x PCIe x1, 2 x PCI" - mATX
K pobavení je i: "...Kvalitní a moderní CASE Black nebo Silver 2xUSB+audio na předním panelu...", raději nedomýšlet... včetně obskurního zdroje...

Asus M3A78 PRO - AMD780G (plný formát ATX): www.czechcomputer.cz ... 1 940,- Kč
Geil DIMM 4096MB DDR II 800MHz 2×2GiB (nezkoumal jsem QVL): www.czechcomputer.cz ... 1 618,- Kč
HDD:
Seagate Barracuda ES ST3500630NS - 500GB SATA II www.czechcomputer.cz ...
1 937,- Kč, nebo:
Seagate Barracuda ES2 ST3500320NS - 500GB SATA II www.czechcomputer.cz ... 2 010,- Kč, nebo:
Western Digital Caviar RE2 WD5001ABYS - 500GB SATA II www.czechcomputer.cz ... 2 022,- Kč, nebo:
Western Digital RE3 WD5002ABYS - 500GB SATA II www.czechcomputer.cz ... 1 912,- Kč, nebo:
Western Digital WD5000AAKS - 500GB SATA II www.czechcomputer.cz ... 1 410,- Kč
DVD-RW libovolná, např: Pioneer DVR-215 www.czechcomputer.cz ... 706,- Kč
CPU: Athlon 64 X2 6000+ 65nm / TDP 89W www.czechcomputer.cz ... 2 332,- Kč , Athlon 64 X2 6000+ 90nm / TDP 125W www.czechcomputer.cz ... 2 190,- Kč
Seasonic SS-350ET-F3 350W www.czechcomputer.cz ... 992,- Kč
Chieftec CH-04SL-SL-A-OP www.czechcomputer.cz ... 1 659,- Kč

Ač jsem asi cca u 11 300,- , tak "...!!!!Cena v obchodech s menši konfiguraci kolem 19000kč proto nevahejte pouze promo akce na pár kusu!!!!..." jsem nedosáhl, a vůbec si nemyslím, že ta rychlovka bez 1GiB GK by byla horší.
Mohu přidat trochu na zdroj a ještě zbude na GK a případné složení + os...

Ono stačí trochu přemýšlet - takovým tím kulatým, co máš na krku:

ATI Saphire 1024MB - to je co? - Saphire Radeon (3850) s 1 GB RAM stojí kolem 3000,- Kč, tj. na zbytek "PC" zůstává necelých 5000,- Kč. Deska 1000,- , CPU 2200,- , 4GB RAM 1500,- , DVD-RW 500,- a už jsme na 5200,- Kč. Kde máš 500 GB disk (1500,-), skříň 600 - 900,- , alespoň trochu slušný zdroj (Fortron 350 GLN) 650,- , práci?...

Takže z toho jasně vyplívá, že tohle "Výkonné pc za super cenu" nemá samostatnou grafiku a prodejce poněkud mlží (kecá).

Nemluvě o tom obrázku nVidia

Ostatní "špíćkové" mají:
"...Základní deska grafickou kartu nVidia 6150 512MbVIDEO DIRECTX 10, OpenGL 1.4 AND PIXEL SHADER 3.0, ABSOLUTNĚ NOVA TECHNOLOGIE PRO HERNÍ APLIKACE..."
Nebude přeci pracně měnit grafické prvky.

Nejde o to, co tam skutečně je, ale co uvádí. A samostatnou GK tam uvedl.

"...Žádná samostatná grafická karta tam není, stačí pozorně číst:..."

"...AMD AMD ATHLON 64 X2 6000 plus ,4GB DDR2 ,ATI SAPHIRE 1024MB,HDD 500GB, AMD X2 6000 plus je excelentní … AMD Athlon(TM) 64 X2 Dual-Core 6000 plus 3.0GHz … AMD Athlon 64 X2 má dvě nezávislá jádra..."

Teď si to zkuste v tom "kulatém" porovnat!
a) dotyčný lže, ale samostatná GK je v inzerátu skutečně UVEDENA! Že v čipsetu je integrovaná, je v tomto konkrétním případě naprosto irelevantní.
b) dotyčný nelže (kupodivu v tomto případě) a vůbec tam nemusí být karta, která se vám vylíhla v tom "kulatém", ale třeba toto za 676,- Kč: www.czechcomputer.cz ...
c) může to být i nějaká blamáž a fingovaný prodej...
d) pokud ne, tak ty výběhové komponenty jsou z nějakého velkoskladu.

Saphire je výrobce především GK s čipsety ATI/AMD a dost drahých ZD, proto, pokud je toto jméno zmíněno, evokuje přítomnost především GK s čipem ATI/AMD.

V tomto případě jsem vycházel z hypotézy, že uvedené komponenty jsou skutečně přítomny, včetně oné inkriminované GK Saphire. Co je tam doopravdy jest věcí naprosto jinou...
Váš předpoklad, že dotyčný tam vstrčí Fortrona, je úsměvný. Nic bych nedal za to, že je obé EC. Takže bych mohl vrátit, že tam o Fortronu není ani zmínka, a vy byste si to měl v tom "kulatém" taktéž srovnat...

Každopádně už samotný web lze klasifikovat jako "podivný".

to je pravda, mluví za vše

To zboží je nové, se zárukou 24měsícu ... prodejce to tam píše

-není ani nová
-není ani výkoná
-není ani značková

od někoho, kdo je schopnej napsat do inzerátu "ŠPÍČKOVÁ" a "VÝSOCE" a "ZE ZARŮKOU" bych nekoupil ani tkaničky do bot!!!!!!

tež sem si ted všim asi to psal nakej maďar

Tohle ještě pochopím, ale eva.cz má v nabídce za 10,000,- i s 22'¨monitorem a Vistama. Tam musí být tajemství, co je uvnitř. www.eva.cz ...

Udělali jste reklamu, už jsou tři prodané.

To musi byt peklo!
Cituju "Procesor AMD 64 X2 Dual-Core". Wow!

ches si nasrat do bot? tak navstiv web aukro.cz
je to tam samej zlodej. prachy na ucet a zbozi nikde.

tak nějak, v nejlepším případě přijde poštou balík se 2 cihlama, každou za 3950,-

Polská společnost (Allegro.pl), vlastněná Holanďanem a Britem, portovaná moravským stážistou do ČR za jednatelství (bíly "uň"?), vše na serverech na území Polska - osobní údaje? Platba předem, aneb vyhoď prachy z okna!
prause.blog.idnes.cz ...
www.cbw.cz ...

Tady bych nekoupil nejen použitý Klausův kloub, ale ani polská proteinová vajíčka, i kdybych je chtěl smažit na "špíčkovém" PC.

Co je na tom pravdy? Asi tolik, jako že by kočky kupovaly Whiskas...

nebrat ani nahodou!