» Poradna » Notebooky

Výkon notebooku

Zdravím,mám ntb starý zhruba měsíc. Vše šlapalo jak má, ale teď mám trochu problém.. Při hraní her mám vytížení disku, procesoru na 100%. Stačí abych měl zaplý chrome a paměť mi skáče na 50%.. Procesor skáče nahoru a dolů od 3% do 40%. Taky začal jinak hučet.. Děkuji všem za radu:)https://ctrlv.cz/Jghrntb - https://www.alza.cz/gaming/lenovo-legion-y520

Odpovědi na otázku

Asi nějaký špatný proces.Co jsi nainstaloval nového mezi tím, kdy to fungovalo a začalo blbnout?Antivir máš jaký?Vyzkoušej jiný prohlížeč.

antivir používám ten základní od windowsu..Neinstaloval jsem tam nic. Jen co jsem si ho koupil, stáhl jsem pár her a od té doby jsem ho ani nějak moc nepoužíval.Nejde mi o prohlížeč, jde mi o to, že to vytížení je celkově všude extrémní

Když jsem hrál, tak samozřejmě že začal hučet víc, ale teď hučí v klidu stejně jako předtím při nějaké zátěži.

Ze skace vytizeni procesoru je normalni u kazdeho moderniho CPU, u laptopu tuplem.Na tom screenshotu taky nic divneho neni.Jednorazova kontrola pomoci https://www.malwarebytes.com/ urcite neuskodi, ale mnoho bych si od toho nesliboval.Pamet nereste, tu si kazdy moderni OS ukoluje podle sveho celkem mimo ramec nejake lidske uvahy. Natoz v kombinaci s Chrome a nejakym rozsahlejsim brousenim.Trochu divne je to vytizeni disku, takze bych na nej mrknul treba pres HD Tune (Health Check, Error Scan).

Tak to jsem uklidněný.. jen mě znervoznuje to vytížení při hraní, když mám 100%, ale tak jestli to není problém..Děkuji:)

Co hrajete za hry, a na jaké detaily???

Jake mas teploty?Ten nb je proste necim vytezovany.Mozna hrajes nejake warez hry a stahl sis nejaky miner.Nejlepe udelas, kdyz stahnes cistou instalaci OS z Microsoft stranek a ovladace ze stranek Lenova.Jinak Lenovo Y520 je asi nejhorsi koupe, cos mohl udelat.Ma spoustu problemu uz z vyroby.

Stáhl jsem jen League of legends, fortnite.. Hraji to na nízké - střední detaily.

tak teď se objevil dokonce problém, že jakmile zapnu film na internetu, tak procesor letí automaticky na 100% a drží se tam. Stáhnul jsem driver, všechno. Absolutně už nevím co s tím.

To je na slabém PC normální. V prohlížeči nefunguje HW akcelerace (grafikou), všechno "táhne" (slabý) procesor a výsledek vidíš sám...Řešením je video stáhnout a přehrávat v přehrávači který akceleraci (DXVA) podporuje (MPHC, PotPlayer a další). Pak bude vytížení CPU během přehrávání fullHD videa cca 10 - 20% maximálně.

Tak zase uplny odpad by ten hw nemel byt, nebo se pletu?Musi byt problem nekde v sw. Ale ja jsem na to hrozny poleno.

Nekdy mam 100 procent v klidu a kdyz rozkliknu spravce a dam seradit podle vykonu, tak se mi neukaze u niceho nejake velke cislo a byva to kolem 0,5-1 procento u prvniho.

Dej uplne tovarni nastaveni

Uz jsem zkousel vsechno..