Výkon GPU

Dobrý den, chci se zeptat jestli se dá nějak ovlivnit výkon grafické kartyZkoušel jsem si ji trochu overclocknout a při hraní gta 5 se držela furt na základní frekvenci.. ta stoupla jen např při 1/5 výbuchů a zároveň karta jede třeba jen na 30-40% zatímco procesor třeba na 80%..Přijde mi to takové nevyrovnané a tak jsem se chtěl zeptat, jak to vlastně tak nějak funguje

Odpovědi na otázku

Moc konkrétních informací jsi nenapsal. Ale pokud máš CPU na 80% a grafika se fláká, máš buď moc slabý CPU, na který grafika neustále čeká nebo máš třeba zapnutou vertikální synchronizaci nebo omezení FPS, takže grafika nemá důvod se více snažit.

Cpu mám i5 7400 a gtx 1060 3gb, ale pravda je, že mám zapnutou vertikální synchronizaci.. nevěděl jsem, že to brzdí grafiku, takže děkuji za objasnění :)

No tak je to jasné. Těch 30-40% výkonu totiž bohatě stačí na to, abys měl 60fps, nebo na kolik máš nastavenou VS (je to podle Hz monitoru, případně třeba polovina).

Ale není důvod VS vypínat. Spíš si můžeš zvednout detaily, aby se tak neflákala.

Zkusil jsem to teď s vyplou vertikální synchronizací.. ale grafika běžela stejně furt tak na 40% zatímco procesor 80-90.. myslíte, že ta i5 už na tohle nestačí?Popřípadě třeba.. za co jí vyměnit?

Tak jistě, vertikální synchronizace znamená, že grafika počítá jen tolik snímků za sekundu, kolik zobrazuje monitor, což je asi 60. Takže nemá důvod počítat víc.