» Poradna » Notebooky

Vykloktanej konektor na internet

Ahoj, u notebooku mám vykloktanej konektor na internet, kabel mi tam už moc nedrží (plast co má držet kabel zespoda je volnej). Dá se to nějak opravit?

Odpovědi na otázku

Vyměnit kabel. Pokud nepomůže, existují USB síťové karty, což asi bude jednoduššší a hlavně rychlejší, než výměna mainboardu nebo výměna konektoru na mainboardu.

Gigabitová se dá sehnat i s poštovným za necelé dvě stovky http://www.ebay.com/itm/USB-3-0-10-100-1000Mb... , 100Mbit za padesátikorunu http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-Male-To-RJ-45...

Blbost. Samec lehce za pár korun, samice může představovat NEŘEŠITELNÝ problém.m

A co je blbost?

No za me je blbost "konektor na internet"

Přesně tak. Samice je občas neřešitelný problém.Konektor neměňte, pokud můžete koupit novou síťovku za 200Kč. Rychlost bude naprosto dostačující a pro příště ulomíte USB. Až vylámete všechny USB A a RJ-45, tak pak zajděte do servisu, ať to opraví. Konektory jsou za pár korun, ale práce je drahá. Takhle bude třeba rozebírat ntb pouze jednou.

Díky, ani sem nevěděla, že něco takovýho existuje. Jen by mě zajímalo, jestli takový přepojení nesebere rychlost netu?

Ak máš len USB 2.0, to teor. dá 500 Mb/s, reálne asi polovicu (USB flashky mi dajú 30 MB/s = 240 Mb/s), čo stačí aj na 100 Mb/s Internet, ak 250 Mb/s, je to na hranici, ale ani pár % pod tým, čo Ti dáva ISP Ti snáď vadiť nebude, lebo reálne väčšinou budeš sťahovať zrejme do 100 Mb/s, takže žiadny adaptér Ťa brzdiť nebude. Iba ak by si mala 1 Gb/s, tak je USB 3.0 nutnosť (ja som u rýchlosti nad 100 Mb/s skeptický, lebo každý server toľko aj tak nedá)

O omezení rychlosti internetu bych příliš nediskutoval, tam citelné omezení nebude. Net není jenom internet. Gigabitová karta s USB3 se hodí zejména v případě, že počítač bývá připojen do domácí / pracovní sítě se slušným datovým serverem (NAS) a tahají se větší objemy dat.I pokud by byla gigabitová USB3 karta připojená na laptopu do USB2, tak je v takovém případě rychlost poznatelně vyšší, než u 100Mbit karty s USB2.

Dokážete si představit, že někdo "se slušným datovým serverem" řeší problém "s internetovým kabelem" a neuvědomuje si ten rozdíl?

Tak sem si to objednala. Díky všem za rady. Snad to dorazí brzo a bude to dobře fungovat.

Nevím co jste si objednala, ale chtěl bych varovat před tou USB 2.0 síťovkou z ebay. Jednu jsem před nějakou dobu kupoval a síť přes ní šla pomalu (jestli si dobře pamatuju tak kolem 10Mbps). Nakonec jsem zjistil, že je to tím, že používá starý čip, který podporuje pouze USB 1.1 (je to tedy USB 1.1 síťovka, nikoli USB 2.0 jak uvádí prodejce). Pokud máte rychlejší internetové připojení než 10Mbps, tak doporučuji se této síťovce vyhnout a koupit nějakou jinou, protože by vám brzdila internet.

Koupila sem si tu 3.0. A kdyby náhodou byla špatná, tak se nebojim o vrácení peněz, v číně jsou naštěstí vysazený na svojí pověst a radši vrátěj všechny peníze, než aby jim člověk dal špatný hodnocení.

Ešte som "vykloktaný" konetktor nevidel, na doske už vôbec nie. Čo istí spoluobčania vedia zničiť je háčik na konektori RJ45 male na kabli, nie západka na RJ45 female

Nejsem počítačovej expert, takže možná sem volila špatná pojmenování, ale někteří pochopili, co myslím a dobře poradili. O háčku na internetovém kabelu tu vůbec nemluvím. Řeším sdířku (nebo jak se tomu řiká) u notebooku.

Chcel som mať istotu, že je chyba v NB, nie na kábli. Iní poradili dobre, ale keby šlo o chybu kablu, USB sieťovka by bola zbytočná. Ako sa Ti podarilo zničiť západku? "Zdířka" je dobré pomenovanie

OK, zdířka :D. No, zničila se asi častym vyndaváním a to bohužel několikrát denně, tahání notebooku z domova, do školy, do práce, do školy a zase dom :/ :/

Tak platí rada tých nado mnou - USB sieťovka. Len USB nesedí tak pevne ako RJ45 (nemá západku)

Pokud to je kabel tak nový nebo koncovku.Pokud na desce - opravit.

Oprava bude neúměrně drahá. Jinak než přes servis to slečna neumí.

Objednala sem si tu USB síťovku, takže problém snad vyřešen ;). Nikam do opravy s notebookem nepudu.

Nikdy jsem takhle poškozený RJ-45 neviděl. Prozradíte nám značku a typ notebooku, abychom věděli, čemu se vyhnout?

Tak to jsi toho viděl málo. Divil by ses, co někteří uživatelé dokáží zničit...

Pánové, nemám ponětí, co je RJ45. Takže odpovím jinak. Posílám odkaz na obrázek, kterej by vám měl upřesnit to, co u mého notebooku už neslouží (nemám přesně tenhle notebook). Ten plast zespoda díry (sežerte mě za pojmenování) na net už nedrží kabel pevně. To je to jediné, co sem řešila.http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2...

Ten konektor se nazývá RJ-45. Zrovna tak, jako se u auta nazývá volant volantem a ne kolem. Prostě je to tak, nezaklínej se svojí neznalostí a přijmi to jako novou vědomost.Možná, kdybys to ukázala někomu znalému, tak by nalezl jednoduché a levné řešení, protože, zdá se, se může jednat pouze o malý, snadno napravitelný, mechanický problém a není třeba hned kupovat drahou kartu. Jenomže, to se musí řešit na místě, ne na dálku, když se neví přesně, o co jde (laický popis rozhodně nestačí).

Takže to podle mě spíš vypadá že ten plastový díl co se odklápí má být jištěný pružinou aby kabel držel ve správné pozici a pružina selhala. Takže se zeptám máte před konektorem na internetový kabel taky tuto odklápěcí pojistku? Pokud ano pruží ten plastový díl nebo sním lze volně hýbat?Pod vykloktaným konektorem si spíš představím že ten kovový díl se celý na základní desce hýbe, je uvolněný. Aby jste předešla vyhozeným penězům, pokud už není pozdě, každý má dnes doma smartphone tak by neměl být problém udělat pár snímků, nahrát je na nějaké veřejné úložiště a dát sem na obrázky odkaz.

Ano, s tím plastovým dílkem lze volně hýbat, proto právě nedrží ten internetový kabel pevně.

Ten plastík nemá účel fixovat kabel, ale jen estetický. Fixování má zajistit taková "pacička" na konektoru na kabelu. Viz obrázek. https://goo.gl/EETx1pPo vložení se konektor "zasvakne" napevno a výtáhnout jde jen zmáčnutím ty pacičky. Takže, nemáš spíš problém, že se ti urvala ta pacička na konktoru kabelu a proto se po připojení nezacvakne?

JO, je jasný, že kabel fixuje ta pacička na kabelu. Stejně tak u těhle typů notebooků ten kabel drží ještě tahle plastová věcička. Napíšu to už po několikátý. Kabel je naprosto v pořádku =) =).

No neumím si představit, že bych po zavcaknutí konektoru potřeboval ještě nějakou další krytku, která by musela držet konektor v zdířce. Taky mám takovou krytku na svým ntb a prostě ji jen musím odcvaknout, zandám kabel a tu krytku mám prostě navolno. Kabel drží konektorem, ne krytkou. Takhle to aspon funguje u mě.

No vidíš a zrovna u mého notebooku ten kabel drží tenhle plast zespoda.

Aha, tak to jsem ani nevěděl, že to tak někdo vyrábí. Moc dobrý řešení to teda vskutku není. Tak snad ten usb/lan čudl bude fungovat ok.

V čase jedné minuty videa je ukázáno jak je tento brilantní systém uchycení konektoru proveden... https://youtu.be/ZzHAaaVVLTs

OMG