» Poradna » Mobily

Vyhořela anténa koax k TV LG

Televize LG s vlastním setoboxem cca 2 roky v provozu - panelák společná anténa a zničeho nic shořel koaxiál i anténní zásuvka. Nechápu proč tak najednou, kde se stala chyba. Televize byla v provozu - děsí mě pomyšlení, že být chvilku jinde tak je obývák v plamenech - i tak to odnesla sedačka. Opravář na společnou anténu nezná důvod neporadil jak tomu předejít. Máte někdo podobnou zkušenost ?

Odpovědi na otázku

Ne.

Nie, ale viem, ze na niektorych TVP Sony je na antenovom konektore okolo 150V ! Meral som to osciloskopom a su to spicky pochadzajuce z impulzneho zdroja. Kvoli tomu mi napriklad nefungoval dekoder SAT televizie. Pri dotyku prstom na ant. konektor je to poznat. Trochu to kope a je uplne jedno ako sa otoci vidlica v zasuvke 230V. Mozno mas podobny problem, ktory sa prejavil horsie.

K domovni TV antene obcas nekteri lide pripoji takove veci, ze stat se muze cokoli.

Asi by pomohl galvanický oddělovač http://goo.gl/L1845a

Sestře takhle 2x shořel koax mezi tv a STA. Měla špatný nulak u elektroměru a tak ji fáze šla dobře, ale nulu to bralo ze spolecne antény. Ale se jí projevovalo i tím, že jí občas blikala žárovka v lustru.