» Poradna » Mobily

Výhody a nevýhody miui

Dobrý den, mám nový Xiaomi Redmi S3 a chci se zeptat jaké výhody má nastavení MIUI? Jsem nenáročný uživatel,tak nevím jestli je tato funkce pro mě nezbytná a co obnáší její zaktivování(např.kratší výdrž baterie,atd.)Děkuji

Odpovědi na otázku

MIUI není funkce ale OS toho telefonu, ten tam prostě je a ty na tom nic nezměníš.

MIUI není OS ....

Jo, to víš že jo ... https://miuios.cz/

MIUI je pokud vím nadstavba Androidu podobně jak TouchWiz apod.

Kvůli licenčním pravidlům mám pocit výrobci musejí neautorizované nástavby označovat jako samostatný OS. MIUI samozřejmě je nadstavba (i když teda mnohem hlouběji propracovaná než touchwiz) ale jelikož není googlem autorizovaná (podobně jako cyanogen atd) tak ji nejde oficiálně označit za android.

A hlavně mají dobře ošéfovanou tu pakárnu co jim udělal Google se zamčeným bootloaderem. Pro EU nesmí mít ty telefony bootloader odemčený. Tak si prostě na ofiko stránkách člověk zřídí účet, požádá si o odemčení a odemkne si ho stejně sám. Licence, kraviny, nesmysly ... a stejně se to všechno dá krásně a legálně obejít ...

právničina byla humus bohužel vždycky... I když má člověk dojem, že se to v poslední době do té žumpy zavrtává ještě hlouběji.

Tak na tom se shodneme bezvýhradně.

Dobře, tak budeme slovíčkařit - ano, máš částečně pravdu. Je to Android OS customizovaný pro přístroje od Xiaomi. Když se totiž někoho kdo vlastní Xiaomi zeptáš co má v tlf za OS, tak ti neřekne Android s nástavbou MIUI, to ti řekne jenom kokot, normální user ti prostě řekně MIUI 7 eventuelně MIUI 8. Fakt nevymýšlejte rovnák na vohejbák zase

což ale bude dělat zmatek mezi laiky, kteří se pak logicky budou ptát, zda na to vůbec fungují android aplikace. Což se u Samsungu uvádějícím "Android s nadstavbou TouchWiz" nebo u Huawei kde je "Android s nadstavbou EMUI" nikdo ptát nebude.Takhle si leckdo pomyslí, že MIUI je možná něco jako "tamten Tizen a ty divný systémy". U Cyanogenmodu to nikdo z BFU neřeší, protože ten si na telefon dávají lidi, co o tom ví své.

Nevěřím tomu, že by si Xiaomi pořídil někdo, kdo o tom neví své a tedy to fakt není třeba pitvat. Vsadím se, že z tazatele nakonec vyleze něco v tom smyslu, jestli si má zřídit účet Mi a sysnchronizovat s ním svůj telefon, takže se tady o OS bavíme půl dne zbytečně úplně

Xiaomi si laici kupují celkem běžně, protože se hodně mluví o tom, jak jsou to slušné telefony za ceny poněkud nižší než porovnatelný model třeba Samsungu nebo HTC.

MIUI je výbornej, mám Redmi 3 a pohoda, za půl roku jsem nenašel žádnou nevýhodu oproti jiným mobilům. Je to prostě dokonalý

Z mého osobního pohledu bylo nevýhodou MIUI že nemá "nabídku Start" má všechny ikony všech aplikací na plochách.Jinak jsem byl s touto nadstavbou jen spokojen.Tohle pro mne byla bohužel naprosto nepřekonatelná překážka.Nevím jak je to v dnešních verzích,já ji zkoušel ještě na Motorola Milestone první verze

Taky nejsem zvyklý mít všechny ikony trvale na ploše, takže jsem to vyřešil snadno instalací jiného launcheru (Nova) :)

Asi tak.Přešel jsem na Apex a zůstal jsem u něj.

Můžeš si změnit laucher na třeba Google launcher, takhle budeš mít nabídku start zaručenou

MIUI se nedá nastavit, to tam prostě je. Nazývá se tak uživatelské rozhraní androidu, které je použito v tomto telefonu. Jinak bych řekl, že MIUI je uživatelsky velmi dobré.

A co se říká, tak má MIUI má častejší aktualizace, což tak běžné není. Otázkou je, jak dlouho tyto aktualizace trvají. Jestli taky do dvou let, jako u ostatních výrobců...

Tak ono se to neříká, ono to tak je. Co se developer verze týče, vychází aktualizace každý pátek. To neměl ani Google a o jiných výrobcích telefonů ani nemluvím, tam kolikrát vyšly dvě aktualizace za celou dobu co byl tlf v prodeji. Xiaomi je prostě někde úplně jinde než na co jsme tady od těch Samsungů, Nokií, LG a Hujahejů zvyklí ...

Bohužel, stokrát bohužel a achich jó, ty páteční aktualizace pro Android 4.4 skončily (pro vyšší vesele pokračují dál). Takže jsem na suchu se Stable verzemi (a ty se vydávají převelice sporadicky). Ingbrzy, cos mi to udělal!

Co se týče aktualizací, je třeba rozlišovat různé verze MIUI.1) developer - vývojářská (nestabilní) verze má updaty každý týden a s tím se samozřejmě pojí možné chyby2) stable - stabilní verze pro běžné uživatele má updaty nepravidelné.když se podíváte na http://en.miui.com/download.html můžete si zkontrolovat každý model, kdy dostal naposledy update. Když si náhodně vyberu třeba Mi2 (vydané v roce 2012) tak updaty stále pravidelně chodí. Z těch verzí tam uvedených se mi zdá že xiaomi přestalo updatovat pouze Mi1, Mi1s a Mi2A. Všechny ostatní modely dostaly update v předchozích pár měsících.

Ta stránka s updaty není moc kompletní.

Jak to myslíte? Co přesně tam chybí?Je možné že nejnovější OTA updaty tam nejsou ale to je tím, že veřejné OTA přichází dřív než veřejný fastboot/recovery.

No, např. pro Redmi Note je tu stable 7.3.1.0, přitom na stránkách MIUIos.cz je k dispozici 8.1.

Výhodu má takovou, že jakmile někdo chce nějakou jinou aplikaci než od Xiaomi např. na sms, tak má problém.

A tuto blbost jsi zjistil jak ?????Je lepší nepindat nesmysly, než ze sebe dělat veřejně hlupáka ..

Výhoda Androidu je právě v tom, že si ho člověk může přizpůsobit podle sebe a pokud provede root, tak má hodně možností. Pochybuji, že by se to Huawei snažil nějak blokovat...

Ahoj, prosim o radu.Mam Xiaomi Redmi Note3 SE/Pro (procesor Snapdragon), android ma verzi 6.0.1 a rozhrani MIUI 7.3.7.0 Global.Je vyhodne upgradovat na MIUI 8? Jsou tam nejake opravy, zlepseni, bude to bezet rychleji? Zmeni se i verze androidu? Nyní tam je 6.0.1.Jsem zcela novy uzivatel telefonu Xiaomi, proto tak zacatnicke otazky.Dekuji.Martin

Pro mě osobně největší nevýhoda MIUI, respektive Xiaomi, ze začátku byla, že na ně neexistuje žádný ucelený uživatelský návod, teda já za těch několik měsíců žádný pořádný neobjevil, takže nedoporučuju začátečníkům a lidem, kteří mají rádi věci jednoduše. To, co dávají k telefonu, bych za návod neoznačil, spíš za nejapný vtip, kde se kromě obligátních eurohovadin, které stejně nikdy nikdo nečte, skoro nic nedozvíte. Návody v PDF nejsou o moc podrobnější, i když ve srovnání s tím přibaleným euronesmyslem k telefonu jsou "hyperpodrobné". Musíte si informace složitě a zdlouhavě hledat na netu po různých fórech a v článcích. Nechápu tuhle filozofii, není to zrovna jednoduchý OS nebo nadstavba nebo co že to vlastně MIUI je nebo není, tohle spoustu lidí odradí. Číňani si asi řekli, že návody stejně nikdo nečte, tak je zbytečné, aby se tím vůbec obtěžovali. Připomíná mi to návody k autorádiím, tam je taky popsaná tak asi polovina funkcí a zbytek aby se člověk zdlouhavě dovídal z fór. Dneska už jsem si na MIUI zvykl, ale kdybych při koupi věděl, co mě čeká, podruhé bych si už Xiaomi nekoupil. Což by ale byla škoda, protože mobily jsou to za ty peníze vymazlené.