» Poradna » Mobily

Vyhledávání klepnutím nefunguje

Dobrý den,když si na stránce označím text, např. v cizím jazyce, nebo který chci přeložit , tak se mi ve "vyskakovacím" okně/liště Google na spodku namísto překladu nebo výsledků vyhledávání objeví pouze hláška "Nelze získat přístup k síti". Když na tu listů kliknu, tak je jen bílá, s tou hláškou. Vyhledávání primo v Gogle, ve wingetu nebo v Chrome mi funguje. Vyzkoušel jsem ledacos v nastavení i z řad na webu, ale zatím nic nepomohlo. Víte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

Méně informací už napsat nešlo? Třeba o jaké zařízení se vůbec jedná? Jak je připojeno k internetu? To vůbec není důležité, že?

Pan asi taky vola do autoservisu “Halo auto se mi rozbilo, co mam udelat, aby znova jelo? Ma zelenou barvu”

V jakém webovém prohlížeči se ti chybové hlášení objevuje?Zkus mobil restartovat.

Restart jsem zkoušel. I mazání cache...atd.
Prohledávat...no, on to vlastně není přímo prohledávač. Když jsem, dejme to v Chromu, ale i I Gmailu a označím si text, tam mi v předchozím mobilu (S20+) dole "vyjela" lišta (nebo vyskakovaci okno, nevím) a na něm buď překlad těch slov, případně odkazy na výsledky vyhledávání Google, jak např. v apl. Google nebo vyhledávání přes winget.
Ted mám nový mobil, S22 ultra, kde mi ta lišta po označení vyjede také, ale jen s onou chybovou hláškou. Nepomohlo povolení služby "vyhledávat klepnutím", povolení vyskakovacích oken, vymazání chache, uvedení apl. Google do "továrního" nastavení odstraněním aktualizací.
Tím, že to není problém přímo s vyhledáváním přes aplikaci Google (alespoň ne v té aplikaci jako takové) ani v prohlížeči, tak nevím, jak to přesně definovat. Obrázek by asi pomohl více.
Jinak to dělá jak na WiFi, tak mobilních datech a jak jsem psal, jinak s vyhledáváním nebo připojením k síti problém nemám.

To vypadá, že přístup k síti nemá jen ta služba, co je za tyto kontextové překlady/vyhledávání zodpovědná. Patrně jste si ji nedopatřením nějak zakázal... A tipuji, že jde o nějakou nadstavbovou službu, protože tyhle "chytré překlady" mi třeba nabízel předchozí telefon (Honor), ale současný (Motorola) s téměř čistým systémem ne (musím si vyhledávání nebo překlad vyžádat v kontextovém menu po výběru textu). Bohužel nevím a neporadím, jaká komponenta to na Samsungu dělá a kde se to dá nastavit. Třeba na tom předchozím telefonu jsem měl cosi jako firewall, kde se ke každé aplikaci / systémové službě dalo nastavit, zda má či nemá přístup k mobilním datům a wifi. Na novém telefonu zase mohu v nastaveních konkrétní aplikace nastavit, zda může data používat na pozadí, a zda je může používat v "(datově) úsporném režimu".Asi bych začal tím, že se v nastaveních podívám na možnosti omezení přístupu k datům u jednotlivých aplikací. A pokud tam bude něco nadějného, tak projít a zkontrolovat toto nastavení u "podezřelých" aplikací a služeb.

Díky!

Mám stejný problém. Podařilo se nějak vyřešit?https://ctrlv.cz/shots/2023/01/24/too7.png

Problém způsobuje dodatečné nastavení "Při vyhledávání na Googlu zahrnovat okolní text". Stačí ho deaktivovat.

U mě toto nepomohlo. Zatím jsem na nic nepřišel.

U mě to vliv má, při aktivaci funkce okolní hledání přestane vydělávání fungovat. Dobré.

U mě pomohlo také vypnutí Chrome => Nastavení => "Služby Google" => "Vyhledávání klepnutím" => "Při vyhledávaní na Googlu zahrnovat okolní text"

Galaxy S23 (android 13 OneUi 5.1)

Díky

Pomohlo, děkuji

Poko F5 Pro, Android 14, pomohlo. Díky moc!

Díky moc, také pomohlo ?? (S23)

Díky, na S23 taky funguje

Díky, také pomohlo! s23 ultra

Děkuji mnohokrát, funguje.

Dobrý den, nasel jsem reseni:

https://support.google.com/chrome/thread/200421862/c...

V kostce - chrome, nastavení, služby Google, vyhledání klepnutím - vypnout okolní text

P.S. nechápu proč tolik dementů reaguje zbytečnými odpověďmi a přirovnává to k opravě auta. Jestli to čtete, zabijte se pls