» Poradna » Programy

Vyhledání obsahu textu a export

Zdravím všechny a prosím o odpověď, pokud existuje řešení.Potřebuju z celkem obsáhlých dat (txt, doc, maily) vytáhnout a uložit do samostatného souboru fragmenty textu. Už jsem vyzkoušel Total commander nebo grepWin, ale tyto najdou pouze soubory, kde hledaný řetěžec je. Navíc bych potřeboval, aby tento řetězec byl buďto součást výstupu, který by se dal ručně zkopírovat, popř. přímo uložil do nového souboru.Existuje něco takového?Děkuji

Odpovědi na otázku

grep -rnw '/path/to/somewhere/' -e 'pattern' > output.txtpopripade pipou skombinovat s kyzenym formatovanim

Aha, tak jsem pochopil, že do svých win7 doinstalovat grep a pak přes cmd zadat příslušný příkaz ... ?

Děkuji za "nakopnutí". Doinstalován grepWin, pak pomocí příkazů nastaveno vyhledávání s exportem do txt souboru a je hotovo.Díkyj.

No ale teď prohlížím výstup *.txt a po vypsání prvních 100 řádků je na konci:This unregistered version is limited to the extraction of the first 100 email addresses.Register today using our online store! (Secure SSL server)Ale jaký server a jakou registraci se tu nedozvím. Přitom je to normální free verze a nikde nevidím, že by byla někde nějaká placená.Nějaká rada?

Grep je soucasti vsech moznych baliku, napr. Cygwin apod. Jiste nebude problem najit nejaky, ktery funguje i na Windows.Mimochodem Windows maji v sobe zabudovanou obdobu, "findstr". Ale kompletni seznam parametru neovlada snad nikdo A jeste to ma prapodivne chyby, treba nezvlada moc dlouhe radky.

A kdyby používal Windows 10, tak tam existuje možnost jak snadno přidat bash shell z linuxu a grep je již součástí.Návod např zde: https://www.howtogeek.com/249966/how-to-install-and...

Abych sem dal nějaké další info o vývoji. Na netu je opravdu řádově asi desítky různých variant "grep" pro win. Nicméně až na jednu žádná výsledky nepřinesla. Vítězným se nakonec stal PowerGrep, který je ovšem ke stažení jako trial s omezenými funkcemi. No nakonec jsem vytěžil, co jsem potřeboval.Nicméně jsem chvíli zkoušel obnovit databázi emailů ze staré odeslané pošty, což v PowerGrep šlo, nicméně díky trialu s omezeným výsledkem.Chvíli jsem zkoušel na starém ntb, kde jsou staré puppy, použít vyhledávací řetězec z PowerGrep, ale tam grep nevyhledal vůbec nic ani když jsem se pokoušel o různé varianty. Tak nakonec tuším, že grep v puppy je nějaký starší a asi s tím neporadí. Nebo ne?

Mělo by to jít pomocí cmd dávky a toho co ve windows je.Nastuduj si "for /f" čtení souboru po řádcích/odstavcích a find/findstr, možná ještě setlocal EnableDelayedExpansion kvůli obsahu proměnných v cyklech.