» Poradna » Mobily

Výdrž baterie v mobilu

Mám dotaz, je možné že zaplněným úložištěm se spotřebovává baterie rychleji? Například když mám 100gb paměť a na ní 3000+ souborů co zabírají cca 70gb. Bude takový mobil spotřebovávat více baterku než kdybych tam neměl nic uložené?

Odpovědi na otázku

Ne.

Cože? Jak jsi na to přišel Ne, nemůže. Paměť není nikdy prázdná, když v ní nemáš svoje data, tak jsou tam uloženy nuly nebo něco jiného, ale prázdná není nikdy.

Ano, ale jen diky rezii nad tou hromadou souboru. Zaplnenost uloziste je spotrebe uplne ukradena. Pokud tam ovsem mate tolik souboru, protoze s nimi pracujete, tohle jiste vliv na spotrebu ma.

A co ti brání si to osobně ověřit?

Teoreticky ano - mobil si může indexovat všechny soubory pro rychlejší hledání atd - například určitě v nich třeba hledá fotky/videa co se pak zobrazují v galerii. Tak je dost možné, že třeba po restartu/zapnutí bude víc zasekaný a spotřebuje víc energie. Plus třeba jednou za čas kdy kontroluje jestli se něco nezměnilo