Vyčištění tiskových hlav inkoustové multifunkce EPSON DX 4400, solar powerbanka

Dobrý den vážení přátelé,už jsem zde psal ohledně tiskárny laserové černobílé jako náhradu za inkoust multif. EPSON DX 4400. Tak jsem si už vybral , je to mulifunkce černobílá laser SAMSUNG , má velmi dobré recenze dle HEUREKY a našel jsem cenu 2090Kč , což je pro mne jako seniora OK. K té inkoustovce bych se chtěl zeptat , zda by se někdo našel z Ostravy a vyčistil mi tiskové hlavy , program , který to přes PC dělal a vždy pomohl , ted už nereaguje , pořád na papíře není nic vidět. Zaplatil bych do 300Kč , je mi líto tiskárnu dát k popelnici , notabene když mám ještě zabalené tonery , dávají se tam 4ks.Anebo mne napadá vzít injekční stříkačku , nasát denat.líh a vstříknout do těch 4otvorů , co tam vidím. Nějakých 1000Kč do servisu oficiální firmou bych fakt nedal.A ještě jeden dotaz , má někdo z Vás zkušenost se solární powerbank , díval jsem se na Aliexpress a tam stojí cca 12 až 13USD za 20000mAh.Zde budou určitě dost dražší , předpokládám. Ještě k té tiskárně SAMSUNG , prý není v příslušenství spoj.kabel , bude tam pasovat kabel USB a na druhém konci přibližně čtvercový profil koektoru , co mám u DX 4400?Moc děkuji za odpovědi a snad to půjde i bez zesměšnování , i když zase enormně citlivý nejsem....

Odpovědi na otázku

USB kabel bude patrně stejný a půjde použít od staré tiskárny.U powerbanky z Ali bych se na udávané parametry moc nespoléhal, většinou hlavně u levného zboží prodejci lžou.Nepoužité nové tonery lze nabídnout k prodeji třeba na Aukru + jako bonus s tiskárnou.

S tiskárnou neporadím, ale solární powerbanky - notabene z Aliexpresu - jsou nesmysl. Na aliexpresu si poděl udávanou kapacitu tak 10, v lepším případě 5. Ty solární panely dodávají zcela minimální proud (taky ta plocha není nic moc, žeano), díval jsem se na nějaké a vychází mi to, že aby se powerbanka o reálné kapacitě 10000 mAh nabila na sluníčku z 20% na 100 (pokud bude pod mrakem tak dodávaný proud bude samozřejmě menší) tak by na něm musela být tak 20-24 hodin. Solár na powerbance jako nouzovka nebo spíš lehké podpůrné dobíjení ano, ale pro normální provoz s tím moc nepočítej.

Tiskovou hlavu namoc pres noc do denat. lihu - pouze tu tiskovou cast, ne celou.