» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vyčištění pc

Máte, a dali by jste mi odkaz na nějakou vaši údržbu pc třeba po půl roce v .bat? Mám pc půl roku a napadlo mne, že provedu údržbu.

Odpovědi na otázku

A co to takhle napsat česky? Nehledě radit člověku čistění, který neumí napsat pořádnou větu.... to musel být jedně NUDA, nebo MS.

To nemůže skončit dobře..Udělej si předtím zálohu systému!-----------------------------------------------------------------------------------------------Zcela stačí použít nástroj "Vyčištění disku"A pomocí http://www.mindgems.com/products/Folder-Size/Fold... zjistíš co ti žere místo na disku. (spustit jako správce!)

"...Mám pc půl roku a napadlo mne, že provedu údržbu..." Co vás napadlo?! Nějaký "emzák"?

Hlavně nezapomeň pořádně vyruchat registry CCleanerem. Brzy nashle zase tady.

Máš zálohu systému? Bude se brzo hodit.Pokud nevíš o co jde, zajed na údržbu do servisu.

Hlupák by neměl do PC strkat čumák.

Jo vyfoukat, ale ne kompresorem, či lepe vyssát to už bar čím-co je to to bat ? jsem stále na úrovni JNP tak neznám zkratky

co je to JNP?

Neviem pani "radcove" aky mate problem.Autor nespomina ziadny CCleaner ani nic podobne.Dobre napisany BATak nemoze uskodit a moze znacne urychlit urcite procedury.já 78.45.213.--- | 7. 3. 2016 22:37autor cistenie registrov a CCleaner ani nespomina.Jarda 79.98.153.--- | 7. 3. 2016 23:20Zaloha je dobra vzdy, ale na spustenie dobre napisaneho BATaku netreba "údržbu do servisu".Dvořák1 | 7. 3. 2016 23:47"Hlupák by neměl do PC strkat čumák."Radca by nemal urazat autora. Co o autorovi vies? Mozno si podstatne vecsi hlupak ako autor.Palo 89.177.230.--- | 8. 3. 2016 0:02"co je to to bat ? jsem stále na úrovni JNP tak neznám zkratky"Ano, si na blbej urovni, trapne je len to, ze sa tu hras na radcu - fuj.Pre autora: Naozaj sa da napisat BATak, ktory urobi / udela nejake uzitocne ukony v ramci udrzby. Ale kedze si neudal OS ani to, co od BATaku ocakavas, tazko byt konkretny.

nehraji si na radcu, odpovidám na drobnosti a vyfoukání je to co max. půl roku stary pc potřebuje. To není auto, kde nutno po první jízdě zkontrolovat kde co. Jak Na Počítač, jsou základy , víc nikomu neradím. Sem tam pračka, myčka, lednička, žehlička už ne. Přišel jsem před dvěma lety na pozvání za určitým ůčelem, toho se držím. Že setrvávám i po dvou letech, je tím, že ne každý si dovolí vlézt sem do jámy volové, takže dotazy i za ně. Na mé dva poslední za dva týdny nikdo radu neměl. Ale i tak dobře. Pořád líp nic než kupa blbců, kteří si honí ego znevažováním ostatních. Napsal bych ti víc i s odkazy, ale v mobilu to nejde jako v pc ani z dvacetinyMimochodem jak odstranít nežídoucí adresy v našeptávačích emailů ?. Ne jak tomu předcházet!

Co takhle psát s diakritikou a pokud možno spisovnou češtinou?Když tazatel ani neuvede jaký má OS, co má v PC nainstalováno, tak se nějaký čisticí script píše špatně nebo se s tím nikdo nebude dělat zadarmo.

„Dobre napisany BATak nemoze uskodit a moze znacne urychlit urcite procedury.“zejména pokud jej napíše nějaký „vtipálek“, tak může možná napáchat více škod než lecjaký virus

AmfobziPíšeš o BAT kritizuješ že nevím ci je to bat, tedy co psal autor Udělej si pořádek ve své kapustě, porad a nekritizuj zo umí každž blbec jako ty

http://leteckaposta.cz/779220470*.bat, spusti ako Správca.

Zdravím,ja používam priamo z návodu na fóre zive.cz http://forum.zive.cz/viewtopic.php zatiaľ som spokojný pekne sa to dá naplánovať vyčistí to len to čo potrebujem a nikdy som nemusel použiť obnovu systému (PS: funguje mi to aj na win7, 8.1 aj keď je to primárne určené na Windows 10)Pekný deň prajem.

" Mám pc půl roku a napadlo mne, že provedu údržbu."To já mám pc 10let a napadlo mne,že večer vlezu na starou.

dal jsem tovární nastavení, znova nastavil a paráda. Jen USB řadiče u téhle mrtvoly nejdou

Stoupa, taky jsem už minul vlákno, v mobilu či při reklamě

Win+R cleanmgr

CCleaner klidně použít můžeš a problémy nehrozí, pokud dodržíš dvě podmínky:1) ponecháš výchozí nastavení programu2) nebudeš nijak zasahovat do registrůTakto celkem snadno a jednoduše promažeš různé dočasné a dávno nepotřebné soubory co se ti válí po disku v různých složkách v nastavení programů ap.

Většinu nezkušených uživatelů u CC dříve nebo později stejně přemůže nezkrotná touha zatrhnout úplně všechno a vydrbat registry ideálně i savem, takže tvé varování je zcela zbytečné.

a jdu na to poprvé v zivotě na pc

najdi si niekoho co ti to ukaze fyzicky...inak glary pro je plateny a solahlivy...

oprava spolahlivy...

To co tě napadlo není vůbec často potřeba dělat, a už vůbec jen proto, že tě to jen tak napadlo. Pokud se k PC chováš rozumně, tak ti může v pohodě běžet (bez "zasekanosti" i bez razantního ubývání místa na systémovém oddílu) klidně několik let. Půl roku nic není. Jediné co tak občas máznout obsah TEMP adresáře a dočasně stažen soubory...jinak není potřeba dělat nic.

Podle všeho trollovská zrůdička, nahodil a my se chytli.