» Poradna » Programy

Výchozí písmo ve WIN98 - kde se nastavuje ?

2 x PC s Win98, mechanický přepínač, jedna tiskárna (Epson jehličková), ovladač stejný, kabely OK.při tisku zkušební stránky windows se z každého PC vytiskne jiný typ písma. Jedno je dobré, druhé příliš stlačené a špatně čitelné. Nevím, kde to dá nastavit. Pokud použiji Word, typ písma je dobrý a odpovídá vybranému typu písmu v dokumentu.Helena

Odpovědi na otázku

to je v pořádkuukázka tisku posílá na tiskárnu neformátovaný text (jako z notepadu) a ono se to "nějak" vytiskne. záleží i jaký přesný ovladač pro tiskárnu je ve win nainstalovanýtaky asi díky mechanickému přepínači neproběhne korektně inicializace (reset) tiskárny, což však má vliv právě jen na tento jednoduchý text.word, webový prohlížeč, apod už posílají k tisku formátovaný text - a tiskárna to přesně podle toho vytiskne.mimochodem pod windows už nemají jehličkové tiskárny co dělat. šílený kravál, šílená pomalost, nemožnost tisknout aspoň odstíny šedi - nebratelný hnus. pokud nám nějaká firma něco poslala vyjeté z jehlové tiskárny, rovnou jsem to házel do koše. když nemají/nejsou schopni vydělat ani na normální techniku, jak můžou zaručit normální kvalitu výroby, dodací termíny, dostupný celý sortiment, opakovatelnost výroby...

"když nemají/nejsou schopni vydělat ani na normální techniku" Podívej se, co dnes stojí jehličkové tiskárny. Výhody těchto tiskáren jsou někde jinde, než že by byly levné. Pomalost, hlučnost a kvalita také už nejsou tak výrazné neduhy dnešních jehl. tiskáren.

nemožnost tisknout aspoň odstíny šedi Já měl jehličkovku, myslím, že star 101 L (ale to už si nepamatuji) a ta byla barevná. Páska stála 60,- Kč a vydržela rok. Za tu dobu bych sdělal inkoust za 2 000,-

Ovladač je poslední z EPSON.COM, mechanický přepínač NEMÁ vliv. Pomocí přímého připojení kabelem k PC to vypadá stejně mizerně. Jehličkovku máme právě kvůli těm jehličkám - umí 3kopie na jeden průchod papíru, tiskneme několik balíků papíru měsíčně, není to na tisk korespondence!Helena