» Poradna » Počítačové sítě

Výchozí brána nedostupná STÁLE DOKOLA

Zdravím,vím, že se to tu řešilo už asi milionkrát, ale stále není jasné řešení...Internet na kabelu funguje bez problému, ale jakmile se připojím s notebookem přes WIFI, tak při větším zatížení internet spadne, ale neukáže žlutej výkřičník. Jen dle pingu na můj router poznám, že to padlo (píše to request timed out). Oprava dle windows výchozí brána není dostupná, ale to samozřejmě funguje jen na pár vteřin. Divné je, že u online her to funguje bez problému, ale stačí otevřít prohlízeč a začít něco načítat a už to nefunguje. Ovladače vyzkoušeny snad všechny, ale bez řešení. Vyzkoušeno na 2 routerech na různých místech a děje se to samé. DNS 8.8.8.8 ani 8.8.4.4. nepomůžou. Windows 10, notebook Asus X556UB.

Odpovědi na otázku

Hádám že to bude routerem a nebo zarušenou wifi. Ale spíš to vypadá na ten router a nějakou chybu v něm. Třeba se jen přehřívá.

Mě "vystrašila" ta větička "Ovladače vyzkoušeny snad všechny"....Proč zkoušíš "na blind" všechny, když potřebuješ pouze jeden jediný konkrétní, napsaný a odladěný výrobcem na tvou wi-fi kartu?? Jenom tento jediný driver ti bude bez problému fungovat. A až ho nainstaluješ, zakaž automatické aktualizace driverů - jinak se opět dočkáš "nechtěného dárečku" ve formě generického driveru, typického mrkvosoftího nedodělku.Drivery nejsou rohlíky, neplatí pro ně okřídlené "čím novější, tím víc adidas". Zásadní je přeci funkčnost , nikoli nějaká pofiderní "novost" či "aktuálnost" dle idiotů v MS...----------------------P.S. Přesný typ zařízení zjistíš ve Správci zařízení > Vlastnosti Je to položka vendor&device IDPodle ní vyhledej, stáhni a nainstaluj konkrétní driver. https://devicehunt.com/A jak už bylo výše řečeno, zkoušet náhodně různé drivery je pouze ztráta času....

Nebylo to myšleno jako všechny výrobce, ale všechny verze ovladače co na tu Wifi kartu Realtek vyšly.

Dobrá...Může být "načatá" ta wi-fi karta nebo mdu v routeru.Potvrdíš/vyloučíš to pouze vyzkoušením za pomoci jiných přístrojů (tento ntb s jiným routerm vs. tento router s jiným ntb).Nicméně zkus aspoň nabootovat (z flešky) linux. Podle výsledku budeš zase o něco "chytřejší"...

Jo, a ještě něco. Cudně skrýváš, odkdypak se ta "závada" projevuje.Doufám, že ne již od koupě/zprovoznění ntb nebo routeru, nebo snad?

Děje se to poslední rok cca... doma jsem pořád na kabelu, takže je mi to jedno, ale mimo domov na WIFI to je bída... router je novej od TP-LINKU, takže ten jsem vyloučil hned... je pravda, že jiné zařízení problém nemají.. já to na tu WIFI kartu trošku tipoval, ale jistej jsem si nebyl ještě zkusím ty ovladače ofiko a uvidíme

Linux definitivně a průkazně potvrdí/vyvrátí HW příčinu....

Tak jsem nabootoval z flashky Ubuntu a dělá to tam to samé... ping při načítání webu vylítne někam na 30 tisíc a drží se tam chvíli a pak zase spadne a vše funguje. Dělá to pořád dokola... takže HW problém

Hmm.. Vypadá to tak.Nicméně ještě bych zkusil "pohrát si" s nastavením routeru.Nebo změnit DNS (to jsi už sice zkoušel), ale po každé změně je nutno flushnout DNS cache aby se změna projevila, což jsi určitě neudělal - nebo se snad pletu??--------------------CMD jako správce a zadat příkaz:dnsflush

Aj keď som mal možnosť stretnúť sa s odpálenými wifi kartami, tak je dosť nepravdepodobné, že by bola vadná karta. Hardware funguje tak dobre ako dobre je napísaný driver. Na Linuxe je s drivermi pre Realtek ešte väčší problém ako na Windowse. Linux driver má ovšem možnosť špecializovaných nastavení práve kvôli podobným problémom. Pre inšpiráciu hľadaj parameter Linux drivera, ktorým sa podobné výpadky opravia: ant_sel=2. Možno to nájdeš ak v rozšírenej konfigurácii Windows drivera.

Zapni si WiFi adaptér v NB - cez ppríkazový riadok cmd - vybrať cmd.exe. Zadať ipconfig /all - ukáže ti všetky údaje sieťových pripojení.A tam máš vypísaný parameter Default Gateway (Predvolená brána) - a vo väčšine prípadov to bude IP adresa tvojho routeru.https://wintip.cz/images/02%20Jak%20zjistit...