» Poradna » Notebooky

Vybití tabletu ze 100% na 0% za noc

Zdravím,včera jsem koupil tablet Lenovo Tab M10 FHD Plus.Nabil jsem ho na 100%,samo nabíjení trvalo dost dlouho,ale ráno mě zarazilo,že byl tablet vypnutý.Když jsem tablet zapnul,bylo na něm 1%.Na pozadí nic nejelo,měl jsem ho ve futrálu,takže byl uspaný.Děkuji za pomoc a nějakou radu....

Odpovědi na otázku

Začal bych tím, že bych se v nastavení baterky podíval na to, která aplikace ji přes noc zatěžovala. Pokud tam bude nějaká konkrétní, která to má na svědomí, tak víš, kde je problém. Občas se mi stane (jednou za pár měsíců), že mi nějaká aplikace přes noc zlikviduje baterku, protože běžela nonstop na pozadí i když to normálně nedělá. A nebo je vadná baterka.

Omezil jsem všechny aplikace na pozadí,tak uvidím,co to udělá.Nabil jsem na 100% a po deseti minutách používání 93%,ale to je asi běžné...

To bych neřekl, že je úplně běžné. Ale nech ho hodinu položený se zhasnutým displejem a uvidíš.

Tablet, pokud se používá tak musí vydržet několik hodin podle zpúsobu používání a kapacity baterky. Pokud ho přes noc nevypneš, múže vybít baterku, protože odebírá nezanedbatelný proud i když není rozsvícený. Rozhodně je nutné přes noc tablet vypínat pokud nechceš mít ráno baterku prázdnou.

To určitě ne, bez používání a se zhasnutím displejem musí vydržet normálně několik dní. Hardwarově je to v podstatě totéž jako smartphone, ale s výrazně větší baterkou (právě kvůli velkému displeji) a když se displej nepoužívá, tak je vyloučeno, aby se to vybilo za noc ze 100% na nulu. Vyloženě by tam musel mít nějakou chybnou aplikaci, která se nějak zacyklí a trvale žere. Ale to je nepravděpodobné, spíš tam bude nějaká HW závada nebo vadná baterka.

Moje zkušenost říká opak. Normálně rozsvícený tablet mi vydržel na baterku 8 hodin, smartphone vydrží víc. Zhasnutý múže mít slušný odběr např. díky zapnutému wifi a bluetooth, případně nějaká aktualizační rutina, počasí a co já vím co ještě tam má na pozadí spuštěné. Navíc nenapsal jaký má tablet. Možná má nějakou lacinou šunku s malou baterkou.

No napriklad wifi a BT ma kdejaky telefon furt zapnute taky. Presto bez problemu vydrzi nekolik dni. A tablet pritom usetri na tom, ze nekrmi radio pro GSM.

Ach pardon, napsal typ tabletu, moje nepozornost.

V recenzích k tabletu je spomenutá nízká výdrž na baterku. Zřejmě je to vlastnost tohoto modelu.

To je možné, ale ani omylem to neznamená, že se se zhasnutým displejem vybije přes noc, to je vyloučeno.

O rozsvíceném není řeč. Ale zhasnutý tablet naprosto zaručeně vydrží několik dní, pokud nemá nějakou závadu.

Muj tamtuk A8 2019 (bat.5100) vydrzi 3 tydny kdyz ho nepouzivam. Ale je procistenej od balastu pres ADB.

Takže už jsem přišel na to,co vybilo tablet po koupi a prvním nabití.Koupil jsem si ještě v Planeu k tabletu obal,kde se zády tablet přicvakne do obalu a samotný obal se zavře jako knížka.Takže přední část po přiklopení na displej ho sice uspí,ale když ho po hodině otevřu,procenta jsou dole.Takže asi kvalitní obal na tablet.

No, tak ho obal evidentně neuspí, ale naopak ho drží aktivní, nemyslíš? Jinak by neměl čím vybíjet.

Napsal jsem to obrazně,když pomalu zavírám pouzdro,displej se vypne.Jestli je to uspání nebo není,to netuším,ale když pouzdro zase pomalu zvedám,displej se rozsvítí.Když ho nechám otevřený a uspím ho power buttonem,procenta nemizí.Nechce se mi věřit,že se to děje a je mi blbý jít pouzdro reklamovat s tím,že vybíjí tablet

to puzdro vyhod do smetiaka a pouzivaj trablet bez neho.

To už teď vím taky Zkusím reklamaci,nebo spíš ho vrátit....

Jo a ještě dodám,že všechny aplikace jsem omezil,takže na pozadí by neměla jet žádná

Nevím jaká má tento konkrétní tablet nastavení, ale zkusil bych si pohrát s nastavením řízení spotřeby, konkrétně bych vypnul zapínání dotykem na displeji, reakce senzorů a další. Případně též s nastavením jasu displeje si pohrát.